رژیم اشغالگر قدس طی دو روز اخیر، صدها فلسطینی ازجمله ۱۰ کودک بی‌گناه را شهید و زخمی کرده است. در مقابل، شاهد خیزش گسترده جبهه مقاومت در فلسطین و سرتاسر منطقه در مواجهه با رژیم اشغالگر قدس هستیم. ده‌ها صهیونیست در عملیات موشکی مقاومت و پرتاب صدها موشک به اراضی اشغالی، به هلاکت رسیده یا زخمی شده‌اند. 
 پاسخ مقاومت به جنایات تل‌آویو 
منابع فلسطینی گزارش دادند که نیروهای مقاومت مستقر در نوار غزه حمله راکتی گسترده‌ای علیه عسقلان و اشدود در شمال نوار غزه انجام دادند. منابع فلسطینی، از حمله گسترده راکتی نیروهای مقاومت فلسطین به شهرهای «اشدود» و «عسقلان» اشغالی در شمال نوار غزه خبر دادند.طبق گزارش منابع صهیونیستی، آژیرهای خطر در مناطق مذکور و شهرک‌های اطراف نوار غزه به صدا درآمده است.همزمان با این حمله، «کتائب القسام»‌ شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس ) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پاسخ به ادامه اقدام دشمن در هدف قرار دادن منازل و مردان مقاومت بزرگ‌ترین حمله موشکی تا این لحظه را علیه شهرهای اشدود و عسقلان اشغالی انجام دادیم».
کتائب القسام در ادامه این بیانیه به رژیم صهیونیستی هشدار داد که حملات آتی شدید‌تر خواهند بود.تصاویری که در منابع صهیونیستی منتشرشده، حاکی از آن است که تعدادی از راکت‌‌ها به یک ساختمان اصابت کرده است.منابع صهیونیستی و فلسطینی هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی حمله راکتی گروه‌های مقاومت به شهرهای اشغالی منتشر نکرده‌اند.منابع خبری گزارش دادند که سامانه‌های گنبد آهنین نتوانسته‌اند راکت‌های شلیک‌شده از نوار غزه را رهگیری کنند و تعدادی از راکت‌‌ها مستقیما به ساختمان‌ها برخورد کرده است.
خبرگزاری فلسطینی «شهاب» به نقل از خبرنگار شبکه صهیونیستی «کان» گزارش داد که تا این لحظه، بیش از ۶۰ راکت از نوار غزه به سمت اشدود و عسقلان شلیک‌شده که گزارش‌های اولیه حاکی از آن است، پنج نفر مجروح شده‌اند و به چند ساختمان خسارت وارد شده است.کان همچنین با انتشار فیلمی در صفحه توییتری خود از اصابت یک راکت به ساختمانی در عسقلان اشغالی خبر داد.
 حوادث قدس بیانگر واقعیت آپارتاید علیه فلسطینیان است
سازمان دیده‌بان حقوق بشر به حوادث قدس اشغالی و اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخلیه محله شیخ جراح از فلسطینیان واکنش نشان داد. «عمر شاکر» مدیر دفتر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در فلسطین اشغالی دیروز سه‌شنبه تأکید کرد که عملیات هدفمند تخلیه محله شیخ جراح از فلسطینیان تأکیدی بر واقعیت نظام آپارتایدی است که میلیون‌ها فلسطینی با آن مواجه هستند.
شاکر افزود که این عملیات تخلیه محله شیخ جراح از فلسطینیان نتیجه سیاست‌های رژیم صهیونیستی برای حفظ اکثریت یهودیان در قدس است.
بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، شاکر همچنین از سرکوب تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در قدس توسط نظامیان رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و آن را ناشی از اقدامات سازماندهی‌شده این رژیم برای استفاده از زور بیش‌ازحد علیه فلسطینیان دانست.او گفت که تنش‌های گسترده در فلسطین اشغالی پیامدهای بزرگی برای حقوق بشر خواهد داشت و کابینه اسرائیل سعی دارد فلسطینیان را از محله شیخ جراح بیرون کرده و به یهودیان اسرائیلی برای سیطره بر منازل فلسطینیان اجازه دهد.دیده‌بان حقوق بشر همچنین درباره شهادت شماری از فلسطینیان در حمله رژیم صهیونیستی به غزه ابراز نگرانی کرد و افزود که «استفاده اسرائیل از سلاح‌های منفجره می‌تواند خسارت‌های غیرنظامی زیادی به بار آورد.»
این سازمان همچنین خواستار پایان یافتن سیاست فرار از مجازات رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب تجاوزات گسترده و مجازات عاملان آن شد.مسجدالاقصی و مناطق پیرامون آن در بیت‌المقدس، طی روزهای اخیر ، شاهد حملات شدید نظامیان صهیونیست برای اجرای نقشه‌های تل‌آویو به‌منظور یهودی‌سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی بود که درنتیجه مقاومت ساکنان قدس اشغالی، صدها تن از فلسطینیان مجروح شدند.
 اولتیماتوم اسماعیل هنیه به صهیونیست‌ها
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تصریح کرد: تا زمانی که صهیونیست‌ها به کلیه اشکال تجاوز و تروریسم در قدس پایان ندهند، نبرد این جنبش نیز ادامه می‌یابد. «اسماعیل هنیه» تأکید کرد  که تصمیم این جنبش این است که تا زمانی که اشغالگران کلیه اشکال تجاوز و تروریسم را در قدس و مسجدالاقصی متوقف نکنند، به نبرد خود ادامه دهد.به نوشته خبرگزاری فلسطینی «معا»، وی افزود: معادله ارتباط غزه به قدس ثابت است و تغییر نخواهد کرد و هرزمانی‌ که قدس فراخواند، غزه لبیک می‌گوید.رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که قدس یک موازنه قدرت جدید در حوزه‌های سیاسی، مردمی و میدانی در دو حوزه داخلی و خارجی،ایجاد کرد و اراده ملت فلسطین پیروز می‌شود.
 هشدارهای بین‌المللی به صهیونیست‌ها
رئیس‌جمهور لبنان که نامه‌ای از رهبر حماس درباره تجاوزات رژیم صهیونیستی دریافت کرده، خواستار تحرک جامعه بین‌الملل برای توقف جنایات این رژیم شد. دفتر ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کرد: در سایه ادامه تجاوزهای رژیم اسرائیل که از چند روز قبل در محله «شیخ جراح» و مسجدالاقصی آغاز شده، رئیس‌جمهور «میشل عون» حوادث اراضی اشغالی را دنبال می‌کند.
بر اساس گزارش «النشره»، عون ضمن اعلام این‌که جامعه جهانی باید مداخله کند و جلوی ادامه تجاوز رژیم اسرائیل را بگیرد، افزود، بدون صلح، عدالتی وجود نخواهد داشت و بدون احترام به حقوق، عدالتی وجود نخواهد داشت.رئیس‌جمهور لبنان سپس گفت: آواره کردن اجباری و سلب حقوق باعث خشونت و ظلم بیشتر، نقض قوانین و نیز قطعنامه‌های بین‌المللی مربوط به ایجاد دولت مستقل فلسطین با مرکزیت قدس می‌شود.دفتر ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کرد:عون نامه‌ای از «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس دریافت کرده که در آن آخرین تحولات اخیر در سایه تجاوزهای رژیم صهیونیستی تشریح شده است. «ابوحمزه» سخنگوی «سرایا القدس» -شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز  بر ادامه مبارزه با رژیم صهیونیستی تأکید کرده است. پایگاه خبری «فلسطین الیوم» به نقل از ابوحمزه گزارش داد: «شهادت، در راستای فداکاری و وفاداری به قدس و [مسجد] الاقصی ادامه دارد. تا زمانی که تجاوز در قدس، غزه، کرانه باختری و داخل فلسطین اشغالی ادامه داشته باشد، مبارزه نیز ادامه خواهد داشت. ما در برابر شجاعت بی‌نظیر مجاهدان خود در میدان نبرد قرار داریم. آنان در دل جنبش مجاهدانه ما پرورش یافتند». سخنگوی سرایا القدس در پایان تأکید کرد که «پاسخ ما به حمله به غیرنظامیان بی‌دفاع، ترور مجاهدان ما و مجاهدان مقاومت، سخت خواهد بود و دشمن باید در هرلحظه منتظر ما باشد». در همین ارتباط، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس فلسطین تأکید کرد:کشتار زنان و کودکان، نشانگر میزان جنایات و توحش رژیم صهیونیستی است؛ رژیمی که پس از ناکامی در شکست اراده و عزم مقاومت، جنگ را به سمت کودکان و منازل غزه کشانده است.وی تأکید کرد: مقاومت، به‌صورت کاملا مسئولانه و بر اساس وظیفه ملی خود در دفاع از ملت فلسطین و منافع آن، رفتار کرده است.این مسئول حماس خاطرنشان کرد:هیچ‌گونه عقب‌نشینی در خصوص معادله بمباران در برابر بمباران وجود ندارد؛ معادله‌ای که مقاومت فلسطین بر اشغالگر اسرائیلی تحمیل کرده است.