«محمد الغول» عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین امروز چهارشنبه تأکید کرد که راه‌حل ملی برای مقابله با سرسختی رژیم صهیونیستی برای برگزاری انتخابات فلسطین در شهر قدس، آغاز انتفاضه فراگیر است نه تعویق انتخابات.

الغول با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات بدون قدس امری غیرقابل قبول است، تأکید کرد که رژیم صهیونیستی سعی دارد قدس را از بقیه بخش‌های وطن فلسطین جدا سازد.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، این عضو جبهه خلق برای آزادی فلسطین، جامعه جهانی و نهادهای حقوقی بین‌المللی را به اعمال فشار بر رژیم اشغالگر به منظور برگزاری انتخابات در قدس فراخواند.

وی گفت که وحدت ملی مبتنی بر شراکت کامل، راه اصلی مقابله با سیاست‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و اصول ملی آن است.

این در حالی است که مقامات فلسطینی گفته‌اند که در صورت به نتیجه نرسیدن تلاش‌های فلسطینی در سطح بین‌المللی برای اعمال فشار بر رژیم اسرائیل با هدف موافقت با برگزاری انتخابات در قدس، تشکیلات خودگردان برگزاری انتخابات را به تعویق خواهد انداخت.

«نبیل شعث» مشاور «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان در این خصوص گفت که ما نمی‌‎خواهیم به هیچ دلیلی انتخابات را به تعویق بیندازیم اما از طرفی نمی‌خواهیم به اسرائیل اجازه دهیم که مانع از رأی دادن اهالی قدس (فلسطینی‌ها) در انتخابات شود و تنها دلیلی که می‌تواند ما را به سمت تعویق انتخابات سوق دهد، همین موضوع است.