در حالی که تنها یک هفته تا برگزاری انتخابات پارلمانی در سرزمین‌های اشغالی باقی مانده، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» به 30 کرسی در کنست رژیم صهیونیستی دست خواهد یافت.

این نظرسنجی که توسط شبکه 12 رژیم صهیونیستی انجام شده، نشان می‌دهد که پس از حزب نتانیاهو، حزب «یش عاتید» به رهبری «یائیر لاپید» به 18 کرسی در کنست می‌رسد.

پس از آن، حزب یمینا با 10 کرسی، حزب «امید جدید» با 10 کرسی، لیست مشترک اعراب با 8 کرسی، حزب شاس با 8 کرسی، حزب اسرائیل بیتنا به رهبری «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق با 7 کرسی، حزب کار با 6 کرسی، حزب آبی و سفید به رهبری «بنی گانتز» وزیر جنگ کنونی رژیم صهیونیستی با 4 کرسی و حزب «رائم» با 4 کرسی قرار دارد.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که احزاب مخالف نتانیاهو 57 کرسی را بدست خواهند آورد و احزابی که قطعا از نتانیاهو حمایت خواهند کرد 49 کرسی را بدست خواهند آورد.

برای بدست آوردن اکثریت در پارلمان 120 عضوی رژیم صهیونیستی، حمایت دست کم 61 نماینده الزامی است و سرنوشت کابینه بعدی رژیم صهیونیستی در دست دو حزب یمنیا و رائم قرار دارد که احتمالا 14 کرسی را در انتخابات روز 23 مارس (سوم فروردین) به دست خواهند آورد.

امروز نیز «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم اسرائیل با یک ایستگاه رادیویی در مورد انتخابات آتی که قرار است سه شنبه آینده برگزار شود، مصاحبه کرد و در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه که کدام یک از نامزدها را به عنوان نخست وزیر تایید می کند گفت که وی از هر نامزدی که بنیامین نتانیاهو را به چالش بکشد و بتواند اکثریت کنست را به دست آورد، حمایت خواهد کرد.

وی در توصیف نتانیاهو گفت، او رفتار غیر مسئولانه ای دارد و روابط اسرائیل با اردن را به خطر می اندازد.