اسناد ویدئویی که نشان می‌داد نیروهای ویژه ارتش انگلیس در افغانستان دست به کشتار غیرنظامیان زده‌اند، به طور مرموزی ناپدید شدند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، «سیف‌الله یار» شهروند افغانستانی هنگام قتل اعضای خانواده‌اش توسط نیروهای ویژه ارتش انگلیس در سال ۲۰۱۱، نوزده سال داشت.

سیف‌الله در سال ۲۰۱۷ که یک گروه تحقیقاتی از انگلیس به کابل پرواز کرده و با وی مصاحبه کردند، گفته بود که سربازان به او دستبند زده و او را از پدر، برادر و دو پسر عمویش جدا کردند. او سپس صدای دو رگبار ممتد را شنید و هنگامی که سربازهای انگلیسی محل را ترک کردند دریافت تمام بستگانش کشته شده‌ بودند.

نیروهای پشتیبانی هوایی آمریکا، از این حمله فیلم‌برداری کرده بودند اما بر اساس گزارش روزنامه ساندی تایمز، مقامات آمریکایی به‌طرز عجیبی این سند را که قرار بود به دست دادگاهی در انگلیس برسد، گم کرده‌اند.

گروه تحقیقاتی که سال ۲۰۱۷ از انگلیس به کابل رفته‌ بودند، علاوه بر رسیدگی به ادعای سیف‌الله، با ۴۲ سرباز که گفته بودند چنین مأموریتی را به خاطر ندارند، مصاحبه کرده بود.

با وجود اینکه سلاح‌های به‌کار رفته در این جنایت سر به نیست شده بودند، کالیبرگلوله‌های باقی مانده در بدن اجساد با سلاح‌های بریتانیایی مطابقت داشت.

در گزارش ادعایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس آمده است حین عملیات آن‌ها در روستای محل سکونت سیف‌الله، ابتدا بستگان او بودند که دست به اسلحه بردند.

دولت بریتانیا همان سال پرونده ۲۰۱۷ تحقیقات درباره جنایات جنگی سربازان این کشور در افغانستان و عراق را بدون متهم دانستن هیچ فردی مختومه اعلام کرد.