منابع عراقی از هدف قرار گرفتن چهارمین کاروان نظامی لجستیک آمریکا در جنوب عراق خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» پنجشنبه شب با اعلام این خبر نوشت که این کاروان در حین حرکت در اتوبان بصره -ناصریه هدف قرار گرفته است.

این رسانه عراقی همچنین با انتشار بیانیه‌ای از گروه مقاومت عراقی به نام «سرایا اولیاء الدم»، گزارش داد که این گروه مسئولیت حمله چهارم را برعهده گرفته است.

بر اساس این بیانیه، این عملیات با شلیک غیرمستقیم انجام شد و طی آن کاروان متعلق به تروریست‌های آمریکایی در دو حمله هدف قرار گرفته است.

بعد از ظهر امروز پنجشنبه سه کاروان مشابه در استان‌های الانبار (غرب)، المثنی و بابل (مرکز عراق) هدف قرار گرفته اند. گروهی جدید به نام «مقاومت بین‌المللی» مسئولیت حمله اول (فلوجه الانبار) را برعهده گرفته است.

اخیراً ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا گفته است که نیروهای خود در عراق را افزایش خواهد داد و همین مسئله باعث شده است حمله به کاروان‌های لجسیتک آمریکا بیشتر شود.

گروه‌های مقاومت از دولت مصطفی الکاظمی خواسته‌اند مصوبه پارلمان عراق در تاریخ ۱۵ دی ۹۸ که خواهان اخراج نظامیان آمریکایی و بیگانه از این کشور است را اجرا کند.

پارلمان عراق بعد از آنکه آمریکا در اقدامی جنایت آمیز سپهبد سردار قاسم سلیمانی را به همراه ابومهدی المهندس در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رساند، طرح اخراج نیروهای بیگانه را به تصویب رساند.