نهاد پخش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بخشی از فلسطینی‌های مقیم سرزمین‌های اشغالی در مرکز واکسیناسیون کرونا از تزریق واکسن به آنها اجتناب شده است.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، این رسانه صهیونیستی گفت: «برخی فلسطینی‌ها سال‌ها بدون داشتن تابعیت در اسرائیل اقامت دارند و هنگامی که به مرکز ویژه واکسیناسیون در تل آویو می‌رسند، به آنها گفته شد که چون تابعیت اسرائیلی ندارند به آنها واکسنی تزریق نمی‌شود».

این رسانه صهیونیستی اضافه کرد: «این فلسطینی‌ها با وجود اینکه اجازه اقامت در اسرائیل را دارند و جان خیلی از آنها در معرض خطر ابتلا به کروناست، مقامات اسرائیل تصمیم گرفته‌اند که مشمول واکسیناسیون نشوند».

 وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین نیز روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مانع ارسال واکسن کرونا به نوار غزه شده است.

می الکیله در این خصوص توضیح داد که روز دوشنبه ۲۰۰۰ دوز واکسن اسپوتنیک v برای انتقال به نوار غزه آماده شد که مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی از ورود آن به نوار غزه ممانعت به عمل آوردند.

وی در ادامه افزود که این واکسن‌ها مخصوص کادر پزشکی مستقر در بخش مراقبت‌های ویژه از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و همچنین کادر پزشکی مستقر در بخش‌های اورژانسی بوده است.

 اعضای کمیسیون خارجی و امنیتی کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، پیشتر، در جلسه‌ای مدعی شده بودند که تا زمان آزادسازی دو نظامی صهیونیست در بند نیروهای مقاومت، اجازه انتقال واکسن کرونا به نوار غزه را نخواهند داد.