در حالی که مدارس در سرزمین‌های اشغالی در آستانه بازگشایی قرار گرفته، مقامات درمانی از بیمارستان‌ها خواسته‌اند برای افزایش ابتلا به ویروس کرونا در میان کودکان آماده باشند.

این در حالی است که بسیاری از ساکنان سرزمین‌های اشغالی تا کنون در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون شده‌اند اما هنوز کودکان زیر 16 سال در برابر کرونا واکسینه نشده‌اند.

دکتر «سیگال لیورانت تائوب» رئیس بخش درمان در وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در نامه‌ای به مدیران بیمارستان‌ها، از آنها خواست تا زیرساخت‌های خود را برای استقبال از کودکان آماده کرده و طی 10 روز آینده تیم‌های درمانی بیمارستان‌ها برای درمان جوانان و کودکان آماده باشند.

وی در این نامه نوشت: «طی دو ماه آینده، انتظار داریم که گرایش فزاینده‌ای در ابتلا به کودکان در تمامی سنین در اسرائیل بوجود آید. شواهد درباره نرخ ابتلای بالا به ویروس کرونای انگلیسی در حال افزایش است و شیوع این گونه در اسرائیل حدود 80 درصد در میان کودکان است.»

این مقام درمانی رژیم صهیونیستی اضافه کرد که درمان کودکان با همان روش درمان بزرگسالان راه‌حلی نیست که ما خواستار آن هستیم و بنابراین باید زیرساخت‌ها را به خصوص برای کودکان و تیم درمان با مارت برای درمان کودکان آماده کنیم.

روز یکشنبه 5 کودک در بیمارستان «معیر» در کفر ساوا به دلیل ابتلا به کرونا بستری شدند. یکی از این کودکان در شرایط وخیمی قرار دارد.

دکتر «دگانیت آدام» مدیر بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان معیر رژیم صهیونیستی گفت: «ما شاهد این واقعیت هستیم که با وجود آنکه کودکان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در معرض خطر قرار ندارند اما شمار فزاینده‌ای از کودکان به دلیل ابتلا به کرونا در بیماستان بستری شده‌اند.»