چهار نفر در ایالت اورگن آمریکا علیرغم کامل شدن مراحل واکسیناسیون بعد از دو هفته، به کرونا مبتلا شدند. 

بنابر اعلام اداره بهداشت این ایالت، دو مورد از این چهار مورد که غیرمنتظره خوانده شده‌اند، در شهرستان «یامهیل» و دو مورد دیگر در «لِین» ثبت شده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، مشخص نیست این افراد کدام یک از دو واکسن «فایزربیون‌تک» یا «مدرنا» را دریافت کرده بودند.

اداره بهداشت اورگن در توییتر خود اعلام کرد برخی از مبتلایان علائم خفیف را تجربه می‌کنند و سایرین بدون علامت هستند. این آژانس دولتی در تماس با شرکای بهداشت عمومی محلی و فدرال از آن‌ها خواست منشا عفونت را مشخص کنند.

اداره بهداشت اورگن احتمال وجود موارد بیشتر ابتلا علیرغم دریافت دوز دوم واکسن را رد نکرده است.

بنابر اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، ایالت اورگن ۱۵۰ هزار و ۳۴ مورد ابتلا و دو هزار و ۱۳۷ قربانی را بر اثر ابتلا ثبت رده است.

پیشتر اعلام شد یک زن ۷۸ ساله کالیفرنیایی بعد از دریافت واکسن فایزر جان خود را از دست داد. به گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک پست»، دکتر «مایکل موریس» مدیر برنامه واکسیناسیون Kaiser Permanente Southern California در بیانیه‌ای اعلام کرد این زن روز جمعه حدود ظهر بعد از دریافت دوز اول واکسن گفت که حالش مساعد نیست و سپس تحت درمان قرار گرفت اما هوشیاری خود را از دست داد و بعد سی‌پی‌آر (احیای قلبی ریوی) او جواب نداد و جان باخت.

تاکنون خبرهای زیادی درباره موارد فوت و علائم شدید بعد از تزریق دو واکسن فایزر و مدرنا در آمریکا و کشورهای دیگری که استفاده از این واکسن‌ها را تایید کرده‌اند، گزارش شده است.