«فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، امروز (جمعه) در ارتباط با ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس معاون سابق خود در استان بصره (جنوب عراق) به سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری «بدر»، رئیس سازمان الحشدالشعبی در این خصوص گفت: «پاسخ ما به ترور دو فرمانده شهید اخراج نیروهای بیگانه است».

فالح الفیاض در ادامه با اشاره حوادثه به وجود آمده در آمریکا و یورش طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به ساختمان کنگره گفت: «پس از گذشت یک سال از ترور دو فرمانده شهید پایان این [ترامپ] جنایتکار را شاهد هستید که در برابر مردم خود نیز رسوا شده است».

الفیاض در ادامه اظهاراتش تأکید کرد : «تمام توطئه‌ها علیه الحشدالشعبی به پایان رسیده و از بین رفته است».

رئیس الحشدالشعبی ادامه داد:‌ «جنگ در عراق، جنگ علیه هویت آن است. ما بر این هویت باقی خواهیم ماند».

فالح الفیاض در ادامه تأکید کرد: «بزرگترین پاسخ به این جنایت، حفظ ارزش‌های شهداء و اهداف آنهاست. ما عراق را به همان شکلی که فرماندهان نصر (شهید سلیمانی و شهید المهندس) خواستند، می‌سازیم نه آنطور که دیگران خواستند».

شورای عالی قضایی عراق، روز گذشته، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که  دادگاه تحقیق «الرصافه» عراق حکم بازداشت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، صادر کرده است.

سازمان الحشدالشعبی عراق نیز امروز در بیانیه‌ای در واکنش به صدور حکم بازداشت رئیس جمهور آمریکا از این حکم شجاعانه حمایت کرد.