شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی از افزایش تنش میان ایران و اسرائیل و تبادل پیام های شدید اللحن به ویژه بعد از انتشار اخباری مبنی بر ارسال زیردریایی ارتش رژیم صهیونیستی به خلیج فارس و شلیک موشکهایی از نوار غزه در اواخر هفته گذشته و همچنین تهدیدات جدید ایران خبر داد.

این شبکه صهیونیستی از وجود دو اتفاق مهم در دوره اخیر خبر داد؛ یکی رغبت و تمایل ایران برای گرفتن انتقام خون محسن فخری زاده که این مساله باعث تمرکز اسرائیل به رخدادهای یمن شده است و دیگری اولین سالگرد ترور شهید قاسم سلیمانی است که این امر نیز باعث شده است آمریکا به طور گسترده در خلیج فارس حضور یابد و این حضور نظامی را به شکل علنی اعلام کند.

در این گزارش آمده است: این دو مساله مهم باعث شده است که دستگاه امنیتی اسرائیل آمادگی خود را بالا ببرد و اکنون نگران تهدیدات ایران از خاک یمن است.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: بسیاری از اسرائیل ها در زمان شنیدن نام یمن تعجب می کنند زیرا این کشور هیچگاه بر روی نقشه تهدیدات نبوده است اما آری یمن یک تهدید است و آن پهپادهایی که یک سال و نیم پیش پالایشگاه نفت آرامکو عربستان‌ را هدف قرار دادند می توانند از یمن به اسرائیل هم برسند.

الون بن دیوید، تحلیلگر امور نظامی شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز می‌گوید: زمانی که در رابطه با وجود زیردریایی اسرائیلی در دریای سرخ می شنویم و لزوما مقصد این زیردریایی ممکن است خلیج(فارس)نباشد، در واقع نسبت به توانایی ایران در یمن احساس نگرانی می کنم.