برخی منابع خبری  بعد  از ظهر یکشنبه از سفر وزیر دفاع عراق به ترکیه خبر دادند.

خبرنگار وبگاه «کردستان-24» در توییتی بدین منظور نوشت که « عناد سعدون » وزیر دفاع عراق برای پاره‌ای  مذاکرات امنیتی وارد ترکیه شده است. هنوز به جزئیات بیشتری از اهداف این دیدار اشاره‌ای نشده است.

 این دیدار در حالی صورت می گیرد که طی روزهای گذشته جنگنده‌های ترکیه‌ای در ادامه حملات غیر قانونی به کردستان عراق مناطقی را بمباران کردند.  این حملات در حالی کماکان ادامه دارد که نخست وزیر عراق در اولین سفر خود به آنکارا از زمان روی کار آمدن در ماه مه، با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دیدار و در مورد عملیات مشترک علیه حزب کارگر کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) گفت‌وگو کرد.

پس از توافق ترکیه و عراق برای همکاری بیشتر در مبارزه با گروه های شبه نظامی در منطقه و در حالیکه مردم منطقه چشم انتظار کاهش حملات هوایی ترکیه به شمال عراق را داشتند ، جنگنده‌های ترکیه هفته گذشته 10 روستا را در شمال عراق بمباران کردند.

«عبدالستار» از مسئولان منطقه گفت، بمباران جت‌های ترکیه هرچند که تلفاتی نداشت، اما مردم محلی را وحشت زده کرد. یک منبع امنیتی دیگر در زاخو در این باره گفت:«این بمباران باعث ترس زیادی بین مردم شد.این  بمباران بسیار شدیتر از دفعات قبل بود.»