هزاران شهروندان ارمنستانی روز سه‌شنبه در تداوم اعتراض‌ها به نخست وزیر این کشور به خیابان‌ها آمدند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» هزاران مخالف « نیکل پاشینیان » نخست وزیر ارمنستان روز سه‌شنبه با حضور در خیابان‌های «ایروان»، پایتخت این کشور استعفای نیکل پاشینیان  را به دلیل مدیریت  ضعیف در درگیری با

خواستار شدند. سیاستمداران مخالف ارمنستان و حامیان آنها هفته هاست که پس از امضای توافق صلح با باکو، از نخست وزیر خواسته‌‌اند، استعفا دهد.

معترضان روز سه‌شنبه اماکن دولتی را در ایروان محاصره کرده و شعارهای «نیکل  برو» سر دادند. در مناطق دیگر ارمنستان نیز برگزاری تظاهرات و مسدود شدن مسیرهای اصلی گزارش شده است.

سخنگوی پاشینیان  طی روزهای گذشته برخی خبرهای منتشر شده درباره استعفای نخست‌وزیر را رد کرد و آنها را «شایعه» خواند. «مین جورگیان» سخنگوی نیکل پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان در مصاحبه با این رسانه اعلام کرد، شایعه‌ها درباره استعفای پاشینیان هیچ سنخیتی با اوضاع جاری ندارد.

سخنگوی نخست‌وزیر ارمنستان افزود: «خبرها درباره استعفای او (پاشینیان) آنقدر جدی نیست و نیازی به اظهارنظر کردن درباره آنها نیست.»

تکذیب این خبر در حالی صورت گرفت که مخالفان پاشینیان به دنبال امضای توافق او با سران روسیه و جمهوری آذربایجان برای توقف جنگ بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی، خواستار استعفای او شده‌ و اعتراضاتی در ارمنستان به راه انداخته‌اند.

اپوزیسیون ارمنستان علاوه بر موضوع قره باغ کوهستانی، به مواضع اقتصادی پاشینیان و مشکلات اجتماعی این کشور اعتراض دارند. «آرمن سرکیسیان» رئیس‌جمهور ارمنستان هم به یکی از مخالفان سرسخت پاشینیان تبدیل شده و بارها خواستار استعفای نخست‌وزیر و برگزاری انتخابات پیش از موعد شده است.