رسانه‌های صهیونیستی از برگزاری یک رزمایش بزرگ پدافند هوایی از سوی ارتش این رژیم در روزهای گذشته خبر دادند.

وبگاه «تایمز اسرائیل» سه شنبه بعد از ظهر در این زمینه نوشت که در این رزمایش توانایی‌های پدافند هوایی با توجه به تجیهز بودن به سه سامانه دفاع موشکی علیه تهدیدهای هوایی متفاوت سنجش شد. وزارت جنگ رژیم اسرائیل از ادغام بخش‌های مختلف پدافند هوایی  برای رهگیری و هدف قراردادن انواع اهداف هوایی از جمله راکت، پهپاد و موشک‌های کروز خبر داد.در این رزمایش سامانه‌های گنبد آهنین، سامانه فلاخن داوود ارتقا یافته شرکت داشتند.

« بنی گانتز » وزیر جنگ این رژیم از موفق بودن این رزمایش خبر داد.  «بنیامین نتانیاهو»  نخست وزیر این رژیم نیز در این زمینه گفت، با انجام موفق این رزمایش، از امنیت اسرائیل حفاظت می‌کنیم.

رسانه‌های صهیونیست به دلایل امنیتی به مکان دقیق برگزاری این رزمایش اشاره نکرده‌اند.

چندی قبل منابع خبری صهیونیستی از تداوم برگزاری رزمایش صهیونیستها نزدیک نوار غزه از بیم حملات نیروهای مقاومت و ضعف سامانه گنبد آهنین این رژیم در مواجهه با موج حملات راکتی و پهپادی حماس خبر دادند. هفته نامه صهیونیستی «ماکور ریشون»  نوشت که ارتش رژیم اسرائیل برای یک درگیری بزرگ در غزه خود را مهیا میکند و به تازگی یکی از یگان‌های ارتش این رژیم رزمایش سه روزه با اهداف  مختلف را در جنوب فلسطین اشغالی برگزار کرد.

این نشریه صهیونیستی همچنین از ناتوانی سامانه گنبد آهنین این رژیم در مقابله با موج حملات راکتی حماس خبر داد. ارتش رژیم صهیونیستی بر این باور است که نیروهای مقاومت در غزه شاید با پهپادهای  مجهز به موشک‌های نقطه زن برای حمله به سامانه موشکی گنبد آهنین استفاده کنند.

شبکه ۱۲رژیم صهیونیستی نیز اخیرا از یک سند محرمانه ارتش این رژیم پرده برداشت که طبق آن شهر «عسقلان» در هر مواجهه نظامی با گروههای مقاومت در غزه، آسیب‌پذیری بالایی دارد.