شبکه NBC آمریکا شامگاه روز دوشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 300 هزار نفر رسید.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا همچنان در حال افزایش بوده و به بیش از 16 میلیون و سیصد هزار نفر رسیده است.

پس از آمریکا، برزیل با بیش از 181 هزار نفر و هند با حدود 114 هزار قربانی بیشترین میزان تلفات ویروس کرونا در جهان را دارند.

رسیدن قربانیان کرونا در آمریکا به 300 هزار نفر در حالی صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور عصر امروز در پیامی در توییتر اعلام کرد که تزریق نخستین واکسن کرونا در آمریکا انجام شد.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که کارمندان بخش درمان نیویورک نخسین کسانی هستند که واکسن کرونا در آمریکا به آنها تزریق می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، «سارا لیندسی» پرستار واحد مراقبت‌های ویژه در مرکز درمانی لانگ آیلند در نیویورک اولین فرد در آمریکا بود که واکسن کرونا به وی تزریق شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که توزیع سه میلیون دوز واکسن کرونا در ایالات مختلف آمریکا شروع شده و کارکنان بخش درمان و بهداشت و  سالمندان، نخستین کسانی خواهند بود که واکسینه خواهند شد.

از سوی دیگر، «فیل مورفی» فرماندار نیوجرسی روز دوشنبه ضمن ابراز امیدواری درباره دور اول توزیع واکسن کرونا گفت، هفته‌های آینده مانند جهنم خواهد بود.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، مورفی در مصاحبه‌ای درباره توزیع واکسن کرونا در ایالت نیوجرسی گفت: «نور در انتهای تونل پیدا است اما چند هفته آینده [مانند] جهنم خواهد بود».

«رابرت ردفیلد» رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا نیز روز جمعه هشدار داده بود طی روزهای آینده شمار موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از شمار قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر بیشتر خواهد بود.