دولت آمریکا به ریاست « دونالد ترامپ » که در ماه‌های اخیر، اعدام‌های فدرال را افزایش داده، نهمین اعدام را از طریق تزریق کشنده انجام داد.

شبکه روسی «راشاتودی» گزارش داد، «براندون برنارد» یک شهروند سیاهپوست آمریکایی به اتهام همدستی در قتل دو نفر در سال ۱۹۹۹ در تگزاس، با تزریق مواد سمی اعدام شد و به نهمین زندانی آمریکایی تبدیل شد که در سال جاری میلادی، حکم اعدام فدرال برای وی اجرا شده است.

برنارد که ظاهراً در زمان وقوع جرم ۱۸ سال سن داشته است، پنجشنبه شب به وقت محلی با استفاده از ترزیق کشنده در مرکز اصلاح و تربیت فدرال در «تریهوت» ایالت ایندیانا اعدام شد.

قبل از آنکه ترامپ قدرت را در سال ۲۰۱۷ به دست بگیرد، آخرین اعدام فدرال در سال ۲۰۰۳ انجام گرفته بود اما دولت دونالد ترامپ، تاکنون در سال ۲۰۲۰، حکم اعدام ۱۳ زندانی آمریکا را صادر کرده است که ۹ مورد آن انجام گرفته است.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» چندی پیش درباره تقلای دولت دونالد ترامپ برای رکوردشکنی میزان اعدام فدرال در آمریکا ابراز نگرانی کرد. 

این روزنامه، ضمن تاکید بر «شکست» دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: «ترامپ در آستانه این است که بیشتر از هر رئیس‌جمهور دیگری، به اعدام (فدرال) زندانیان دست بزند و تا قبل از آغاز ریاست جمهوری بایدن تعداد بیشتری را اعدام کند».

خبرگزاری رویترز نیز گزارش کرد، تعداد افراد اعدام شده به دستور ترامپ، دو برابر اعدامی‌ها به دستور رؤسای جمهور پیشین آمریکا از سال ۱۹۶۳ تاکنون است.

پیش از این، رئیس‌جمهور آمریکا خواستار اعدام افرادی شده بود که پلیس آمریکا را هدف قرار می‌دهند.