«ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۹۳ نفر و مجموع قربانیان « کووید-۱۹ » در این کشور را ۲۹۹ هزار و ۶۹۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۶ میلیون ۸۸۵ هزار و ۴۳۷ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۹۵ هزار و ۶۸۹ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۵۰۳ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۵۹۲ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۳۲۰ مورد ابتلا و ۲۳ هزار و ۸۹۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۷۴۳ هزار و ۲۴۲ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۵ هزار و ۲۶۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۶۹ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۸۱۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۵۸۰ هزار و ۸۶۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۲۲ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۹۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۲۲۲ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۵۴۳ مورد ابتلا و ۱۷۹ هزار و ۸۰۱ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.