وبگاه خبری پولیتکو در گزارشی از انتصاب « سوزان رایس » مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری داخلی کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری « جو بایدن » نامزد دموکرات‌های این کشور، خبر داد.

سوزان رایس پیشتر در دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» به عنوان سفیر این کشور در سازمان ملل و مشاور امنیت ملی نیز فعالیت داشته است.

همچنین پیشتر بنا بود رایس به عنوان معاون رئیس جمهور یا وزیر امورخارجه آمریکا در دوره بایدن منصوب شود، اما اکنون به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری داخلی کاخ سفید معرفی شده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری داخلی کاخ سفید سمتی نیست که از سوی مجلس سنای آمریکا مورد تایید قرار گیرد.

کارزار بایدن مدتی است که به دنبال سمت عالی‌رتبه دولتی برای رایس است؛ اما به نوشته پولیتکیو، اکنون با توجه به تجربه کاری او در زمینه سیاست خارجی، انتصاب او برای مقامی در سیاست داخلی آمریکا تعجب‌آور است.

ماه گذشته جو بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شده اما «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواه او و رئیس جمهور کنونی آمریکا، به طور مکرر موضوع تقلب انتخاباتی را مطرح می‌کند و کمپین حقوقی رسیدگی به این مسئله را به راه انداخته است.

در آن زمان سوزان رایس در واکنش به عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ «امتناع دولت فعلی واشنگتن از اجرای روند مسالمت آمیز قدرت را خطری جدی برای امنیت ملی این کشور» توصیف کرده بود.