یک مقام کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دکتر «اسکات اتلس» مشاور ویژه « دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا در کارگروه ویروس کرونا پس از چهار ماه فعالیت پرحاشیه و جدال آمیز با سایر اعضای این کارگروه از مقام خود استعفا داد.

شبکه فاکس نیوز به عنوان نخستین مرجع انتشار این خبر گزارش داد که اسکات اتلس در نامه‌ای خطاب به ترامپ مورخ یکم دسامبر ۲۰۲۰ نوشت: «من در حال نوشتن استعفای خود از سمت مشاور ویژه رئیس جمهور ایالات متحده هستم».

اتلس که یک رادیولوژیست است، در ماه میلادی جاری در یک پیام توئیتری به دلیل انجام مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی عذرخواهی کرد و گفت که از قرار داشتن این شبکه در فهرست عوامل خارجی ثبت شده در ایالات متحده اطلاعی نداشته است.

از سوی دیگر، «آنتونی فائوچی» کارشناس برجسته بیماری‌های عفونی و همچنین رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) آمریکا به همراه شماری دیگر از کارشناسان حوزه سلامت عمومی از اسکات اتلس به دلیل ارائه اطلاعات غلط و گمراه کننده به رئیس جمهور در خصوص این بیماری همه گیر انتقاد می‌کردند.

گفتنی است که اسکات اتلس بارها استفاده از ماسک را موضوعی کم اهمیت جلوه داد و در ماه میلادی جاری اعلام کرد که قرنطینه در متوقف ساختن شیوع این ویروس «یک شکست حماسی» را رقم زده است!

از سوی دیگر، «جنیفر گریفین» خبرنگار شبکه فاکس نیوز با انتشار یک پیام در صفحه کاربری خود در توئیتر از موافقت سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده با استعفای «کریستوفر مایر» مدیر کارگروه شکست داعش خبر داد.

گفتنی است که مایر از سال ۲۰۱۷ عهده دار این سمت بوده است و استعفای وی بالاجبار و به دلیل انحلال کارگروه تحت ریاستش صورت گرفته است.

این خبرنگار حوزه امنیت ملی شبکه فاکس نیوز در یک پیام توئیتری جداگانه نوشت: «وظایف و مسئولیتهای مدیر این کارگروه به کارکنان بخش مبارزه با تروریسم در دفتر عملیات‌های ویژه وزارت دفاع آمریکا محول خواهد شد».