وزیر دفاع اسبق آمریکا روز چهارشنبه بر امکان خلع سلاح اتمی کره شمالی از طریق دیپلماتیک تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» «ویلیام پری» وزیر دفاع اسبق آمریکا با ذکر امکان بکارگیری راه حل دیپلماتیک در خلع سلاح اتمی کره شمالی گفت، البته مواردی تغییر کرده ‌اند و قابلیت‌های اتمی کره شمالی نیز پیشرفت کرده، اما راه حل دیپلماتیک برای حل این موضع هنوز مثمرثمر است.

ویلیام پری عهده دار سمت وزیر دفاع آمریکا در دوران ریاست جمهوری «بیل کلینتون» از سال 94 تا 97 میلادی بود  و در آن برهه پروسه سه مرحله‌ای خلع سلاح اتمی کره شمالی را عرضه کرد.

رئیس کره شمالی و «دونالد  ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا  تاکنون سه بار با یکدیگر دیدار داشته‌اند تا در ازای خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره، تحریم‌ها علیه کره شمالی لغو شوند اما این دیدارها هیچ نتیجه‌ای نداشته‌اند.

ترامپ وعده داده در صورت انتخاب مجددش به سرعت با کره شمالی به توافق برسد. این در حالی است که «کیم یو جونگ» خواهر رئیس  کره شمالی  گفته است، چهارمین دیدار میان کیم و ترامپ «غیرضروری» و «بی‌فایده» است. از طرفی «برایان مک‌کئون» مشاور امور خارجه «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته، او در صورت دستیابی به پیروزی آمادگی دارد با کیم دیدار کند.