حملات افراد ناشناس به خودروی نظامی و مرکز ایست و بازرسی نیرو‌های سوریه دمکراتیک در الحسکه و رقه، به کشته و زخمی شدن شماری از نیرو‌های این گروه منجر شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، خودروی نظامی و مرکز ایست و بازرسی شبه نظامیان قسد تحت حمایت آمریکا در حومه شرقی الحسکه و حومه غربی رقه هدف حمله قرار گرفت که براثر آن شماری از نیرو‌های این گروه کشته یا زخمی شدند.

برخی منابع محلی گفتند یکی از شبه نظامیان قسد به ضرب گلوله افراد ناشناس در اردوگاه الهول در شرق الحسکه زخمی شد.
این در حالی است که با انفجار بمب در مسیر خودروی نظامی این شبه نظامیان نزدیک روستای «السلحبیه» در غرب شهر رقه، نیروهای مسلح سرنشین این خودرو کشته یا زخمی شدند.
گزارشگر این شبکه گفت: میزان حملات علیه شبه نظامیان قسد در جزیره سوریه به شدت در حال افزایش است. در همین راستا، چهار تن از نیرو‌های مسلح در حملات جداگانه علیه مراکز استقرار و محور‌های تحرکات این گروه در حومه‌های الحسکه و دیرالزور کشته شدند.
برخی منابع محلی گفتند دو تن از نیرو‌های مسلح قسد در پی دو حمله افراد ناشناس به یکی از مراکز استقرار آن‌ها در منطقه «الشدادی» در جنوب الحسکه کشته شدند.
منابع افزودند یکی دیگر از نیرو‌های این گروه در پی منفجر شدن مینی که افراد ناشناس در اطراف منطقه «ابوراسین» در حومه الحسکه کار گذاشته بودند، کشته شد.
منابع محلی همچنین گفتند در حمله افراد ناشناس به نیرو‌های مسلح این گروه در جاده روستای «العزبه» در شمال شرق دیرالزور، یکی از نیرو‌های مسلح قسد کشته شد.
افراد ناشناس به مرکز استقرار شبه نظامیان قسد در اطراف منطقه «الدشیشه» در جنوب شرق الحسکه حمله کردند که به کشته شدن یکی از نیرو‌های این گروه منجر شد.
این حوادث در حالی روی داد که شبه نظامیان قسد به جنایت‌های خود علیه ساکنان مناطق استقرار خود ادامه می‌دهند. این گروه صد‌ها منزل را در منطقه جزیره سوریه ویران و ساکنان آن‌ها را وادار به کوچ می‌کند تا از این طریق، بر مردم این مناطق اعمال فشار کند و در پی آن، طرح تجاوزکارانه و برنامه‌های آمریکا برای تغییر ساختار اجتماعی منطقه اجرا شود و نیرو‌های اشغالگر آمریکا ثروت‌های این منطقه را غارت کنند.