منابع و شاهدان عینی در جنوب یمن از انفجار خودرو بمبگذاری شده ای که یک عامل انتحاری آنرا هدایت می کردند، خبر دادند.

این منابع اعلام کردند که خودرو بمبگذاری شده ای که یک عامل انتحاری آنرا هدایت می کرد در استان شبوه در جنوب یمن یک خودرو متعلق به افسران ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود را هدف قرار داد.

این خودرو زمانی منفجر شد که خودرو حامل متجاوزان اماراتی در حال حرکت به سوی منطقه العلم در استان شبوه بودند.

شبکه المیادین هم گزارش داد که حین عبور خودروهای زرهی امارات در منطقه میفعه در استان شبوه در جنوب یمن، یک خودرو بمبگذاری شده منفجر شد.

این در حالی است که روز گذشته، درگیری شدیدی بین نیروهای تحت حمایت عربستان سعودی و گروه موسوم به شورای انتقالی تحت حمایت امارات در استان أبین واقع در جنوب یمن رخ داد که در نتیجه آن ده ها نفر کشته و زخمی شدند.

در حالی که یک سال از امضای توافقنامه ریاض میان دولت مستعفی یمن تحت حمایت عربستان و شورای انتقالی جنوب این کشور تحت حمایت امارات می‌گذرد اما اختلافات میان دو طرف شدت گرفته است.

این توافقنامه تاکنون نتوانسته مانع افزایش درگیری‌های نظامی میان مزدوران عربستان و امارات در یمن شود. به همین دلیل مقامات سعودی تلاش دارند تا با توافق با دولت مستعفی یمن یک دولت خودخوانده در این کشور ایجاد کنند.

در این توافق جدید، قرار است شورای انتقالی جنوب یمن نیز ۴ پست دولتی را به دست بگیرد. ساختار این دولت بعد از خروج عناصر شورای انتقالی جنوب یمن از شهر عدن اعلام می‌شود.

این در حالیست که همچنان درگیری‌های شدید نظامی میان مزدوران سعودی و اماراتی در استان ابین یمن ادامه دارد.