«هاشم الکندی» تحلیل‌گر سیاسی عراق، امروز (دوشنبه - ۲ نوامبر)، به نیروهای ائتلاف آمریکایی درباره انجام هرگونه اقدام علیه اهداف مقاومت اسلامی یا مقرهای سازمان الحشد الشعبی هشدار داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: مقاومت اسلامی در عراق با دقت کلیه تحرکات هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز آسمان عراق را رصد می‌کند. تمامی اهداف آمریکایی نیز تحت نظارت و رصد نیروهای مقاومت عراق قرار دارند.نیروهای آمریکایی در صورت ارتکاب هرگونه حماقتی، با پاسخ سریع سلاح جدید و پیشرفته مقاومت مواجه خواهند شد و اوضاع مانند گذشته نخواهد بود.

این تحلیل‌گر عراقی افزود: مقاومت اسلامی عراق همچنان به آتش‌بس پایبند است اما در صورت نقض آن از سوی طرف آمریکایی و ارتکاب هرگونه حماقتی، قطعا پاسخ قاطعانه‌ای خواهد داد.

«مصطفی سند» رئیس کمیته پیگیری در دولت «عادل عبدالمهدی» نیز امروز تصریح کرد که  رابطه آمریکا و عراق به بن‌بست رسیده است تجاوزهای آمریکا علیه عراق افزایش یافته و دیگر به مرحله کارد به استخوان رسیده است.

وی با اشاره به اقدام تروریستی آمریکا در هدف قرار دادن فرماندهان نظامی و رسمی این کشور گفت: آمریکا تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته است.