دونالد ترامپ در سه روز پایانی مانده به روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۱۴ گردهمایی انتخاباتی را با تمرکز بر ایالت پنسیلوانیا برگزار خواهد کرد.

ستاد انتخاباتی رئیس جمهور کنونی آمریکا روز جمعه برنامه او تا تاریخ دوم نوامبر را اعلام کرد. ترامپ خود به لحن کنایه آمیزی اعلام کرد که حتی ممکن است در روز انتخابات گردهمایی برگزار کند. این‌ها آخرین تلاش‌های رئیس جمهور فعلی آمریکا برای دستیابی به ۲۷۰ رای الکترال برای ماندن در کاخ سفید است.

با توجه به اهمیت کسب آرا انتخاباتی حداکثری در ایالت پنسیلوانیا، ترامپ روز شنبه ۴ گردهمایی انتخاباتی در ایالت کیستون (پنسیلوانیا) برگزار می‌کند. برابر با برنامه اعلام شده از سوی ستاد انتخاباتی جمهوری خواهان، ترامپ روز یکشنبه ۵ گردهمایی دیگر را در ایالت‌های میشیگان، آیووا، کارولینای شمالی، جورجیا و فلوریدا برگزار می‌کند، ایالت‌هایی که در انتخابات سال ۲۰۱۶ در همه آن‌ها پیروز شد، اما اکنون تمایل کلی در این ۵ ایالت کلیدی به نفع جو بایدن دموکرات است.

ترامپ روز دوشنبه در آستانه روز انتخابات پنج تجمع دیگر برگزار خواهد کرد. او به ایالت‌های کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین خواهد رفت. آخرین گردهمایی انتخاباتی او در میشیگان خواهد بود، همان جاییکه آخرین تجمع انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ را برگزار کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با لحنی آمیخته با کنایه برای نشان دادن پویایی برنامه‌های انتخاباتی خود به خبرنگاران گفت که روز انتخابات نیز ممکن است گردهمایی برگزار کند. ترافیک برنامه‌های ستاد ترامپ برای برگزاری گردهمایی انتخاباتی او صرف نظر از همه گیری مرگبار کرونا صورت می‌گیرد، که هر روز رکورد تازه‌ای از نظر میزان مبتلایان بر جا می‌گذارد.

ترامپ با برگزاری فشرده سخنرانی انتخاباتی آخرین تلاش‌های خود را بکار بسته تا ورق انتخابات را برخلاف نظرسنجی‌ها به نفع خود برگرداند. سه روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقیست و ترامپ کماکان در افکارسنجی‌های عمومی از رقیب دموکرات خود آنهم در ایالت‌های سرنوشت ساز عقب است.