نشریه آتلانتیک در اقدامی کم سابقه از رای دهندگان آمریکایی خواست تا به نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ رای دهند.

نشریه آتلانتیک در مطلبی ضمن تائید حمایت از جو بایدن نوشت: بایدن مردی با تجربه، بالغ و دارای انسانیت آشکار است. اگر حزب جمهوری خواه نامزد معتبری برای ریاست جمهوری معرفی می‌کرد، ما هیچ اجباری برای ابراز حمایت خود نمی‌دیدیم.

این نشریه آمریکایی در ادامه رئیس جمهور فعلی این کشور را هدف حمله قرار می‌دهد و می‌نویسد: با این حال دونالد ترامپ خطری آشکار و مستمر برای آمریکاست و به نظر نمی‌رسد کشور ما بتواند چهار سال دیگر بتواند سوء مدیریت او را تاب بیاورد.

سرمقاله آتلانتیک مشخصا از دونالد ترامپ به عنوان بدترین رئیس جمهوری یاد می‌کند که تاریخ آمریکا به چشم خود دیده است. عملکرد ترامپ در مواجهه با شیوع مرگبار ویروس کرونا ، گرایش‌های نژادپرستانه او و مسائل زیستی از جمله موضوعاتی است که از سوی این نشریه آمریکایی هدف انتقاد قرار گرفت.

نشریه آتلانتیک تاکنون تنها سه بار به تائید و حمایت از نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت. آبراهام لینکلن، لیندون بی جانسون و هیلاری کلینتون تنها نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند، که از سوی این نشریه مورد تائید قرار گرفتند.