آخرین آمار منتشر شده از سوی نهادهای رسمی در فلسطین اشغالی از افزایش بیکاری ناشی از همه گیری کرونا حکایت دارد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» آمار منتشر شده در روز یکشنبه از سوی «خدمات اشتغال اسرائیل» نشان می‌دهد که اینک  980370 بیکار در فلسطین اشغالی وجود دارد. از این بین 628344 نفر به دلیل شیوع کرونا مشمول مرخصی اجبای شده اند.

 بر اساس این گزارش، بیش از 5000 نفر دیگر تنها در روز شنبه شغل خود را از دست داده  و بیش از 250 هزار نفر از ابتدای سپتامبر (شهریور) به صف بیکاران پیوسته اند.

چندی قبل یکی از رسانه‌های صهیونیستی از بیکاری  ۷۰ درصد شاغلان یکی از شهرهای واقع در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد. روزنامه «هاآرتص» نوشت که بر اساس آمارهای منتشر شده، به دلیل شیوع ویروس کرونا ۷۰ درصد شاغلان در شهر «ایلات» از کار اخراج شده یا مرخصی بدون حقوق گرفته اند و  شیوع ویروس کرونا به شدت بر بخش گردشگری این شهر اثرگذاشته است. ایلات، شهری بندری در جنوب فلسطین اشغالی است که هرساله گردشگران داخلی و خارجی از آن بازدید می‌کنند.

علی‌رغم تدابیر سختگیرانه و قرنطینه عمومی که در فلسطین اشغالی برقرار شده، ویروس کرونا با سرعت بیشتری در حال پخش شدن  است.  دولت نتانیاهو  طی  روز ها و هفته‌های گذشته با اعتراض‌های سراسری مواجه شده است. شماری از معترضان به سیاستهای «بنیامین نتانیاهو»  و محدودیت‌های جدید تصویب شده علیه کرونا در فلسطین اشغالی که منجر به کاهش اعتراضات می‌شود  چندی قبل در یکی از میادین تل آویو تجمع کردند.