در جریان تیراندازی در شهر «دِنور» مرکز ایالت کلورادو، دست کم یک نفر کشته شده است.

پلیس شهر دنور در گفت‌وگو با پایگاه خبری هیل، کشته شدن یک نفر در این تیراندازی را تایید و اعلام کرده که این فرد عصر شنبه در نزدیکی موزه هنر دنور هدف اصابت گلوله قرار گرفته است.

این تیراندازی در جریان برگزاری راهپیمایی دو گروه مخالف در شهر دنور روی داده است اما پلیس اعلام کرده که هیچ انگیزه سیاسی پشت این تیراندازی وجود نداشته است.

پلیس همچنین اعلام کرد که فرد مظنون به تیراندازی در بازداشت قرار داشته و هیچ ارتباطی با جنبش آنتیفا (گروه مخالف با نژادپرستی) ندارد.

اداره پلیس گفت که جزئیات این حادثه را روز یکشنبه یا دوشنبه منتشر خواهد کرد اما همانند یک قتل با این تیراندازی برخورد می‌کند.

پلیس دنور اوایل هفته پیش گفته بود به مردم اجازه خواهد داد تا به تظاهرات بپردازند اما هشدار داده بود در صورتی که خارج از چارچوب قانون عمل کنند دستگیر خواهند شد.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌هایی مرتبط با شلیک گلوله در سراسر این کشور رخ می‌دهد که تعدادی نیز جان خود را از دست می‌دهند و برخی نیز مجروح می‌شوند اما لابی سلاح در این کشور به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره ایالات متحده حاضر به وضع قوانینی برای محدود کردن حمل سلاح نشده است.