شرکت ملی نفت عربستان طی درخواستی از وزارت دفاع این کشور خواسته تا چندین فروند هواپیمای بدون سرنشین به منظور مراقبت از تأسیسات خود، در اختیار این شرکت قرار دهد.

به گفته برخی از منابع عربستانی، وزارت دفاع این کشور در حال بررسی انواع پهپاد‌های مختلف است، تا مناسب‌ترین آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به شرکت آرامکو ارائه دهد.

پهپاد‌هایی که شرکت آرامکو آن‌ها را درخواست کرده، برای مراقبت از تأسیسات با برد کوتاه است و همچنین توانایی کشف فوری تهدیدات و تعیین هدف را نیز دارند. گفته می‌شود که آرامکو احتمالا از پهپادهای خارجی استفاده کند. 

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در یک عملیات غافل‌گیر کننده و در پاسخ به حملات هوایی و زمینی ائتلاف سعودی در یمن، پالایشگاه‌های نفتی «بقیق» و «خریص» را با پهپاد‌های انتحاری مورد هدف قرار دادند. این حمله یمن ضربه سختی را به زیرساخت های عربستان وارد کرد و نیمی از ظرفیت تولید و پالایش نفت سعودی را از مدار خارج کرد.

 آل‌سعود و آمریکایی‌ بارها ایران را عامل این حمله معرفی کرده‌اند، هرچند که یمن همواره تاکید کرده که حمله مذکور را به صورت مستقل انجام داده است. پس از این حمله بسیار مخرب، شرکت آرامکو به فکر افتاده تا امنیت تأسیسات نفتی خود را تأمین کند.