دکتر « آنتونی فائوچی » برجسته‌ترین متخصص بیماری‌های واگیردار در آمریکا هشدار داد در صورتی که اقدامی در پاییز و زمستان صورت نگیرد، ممکن است ۴۰۰ هزار آمریکایی قربانی «کووید-۱۹» شوند.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در یک رویداد مجازی که از سوی دانشگاه امریکن برگزار شد، گفت: مدل‌ها به ما می‌گویند اگر ما کاری که باید را در پاییز و زمستان انجام ندهیم، ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار مرگ مرتبط با کووید-۱۹ خواهیم داشت.

فائوچی همچنین درباره واکسن کرونا، هم‌سو با آنچه «رابرت ردفیلد»، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا گفته بود، اعلام کرد: واکسن احتمالاً تا تابستان یا پاییز بعدی در دسترس اغلب آمریکایی‌ها نخواهد بود.

او روز دوشنبه با اشاره به همین مسئله گفته بود، این به معنای آن است که زندگی تا پایان سال آینده میلادی به حالت عادی باز نخواهد گشت.

فائوچی در ادامه به کسانی که به او به عنوان یک مقام رسمی اعتماد خود را از دست داده‌اند بخصوص جمهوری‌خواهانی که خواستار بازگشایی اقتصادی آمریکا هستند، التماس کرد ۶ هفته آینده را به توصیه‌های او گوش کنند تا آمار ابتلا و مرگ‌ومیر در این کشور رو به کاهش بگذارد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۲ هزار و ۶۶۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۴۷ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۶۹۷ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۰ هزار و ۸۵۲ نفر برسد.

قرار داشتن آمریکا در جایگاه نخست تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان در حالی است که رئیس‌جمهور این کشور در آستانه انتخابات سوم نوامبر به کرونا مبتلا شده و هر روز به تعداد مبتلایان در میان مقامات دولتش افزوده می‌شود.