همزمان با شروع موج دوم کرونا در فلسطین اشغالی ، اخبار دریافتی از افزایش شمار بیکاران و ناتوانی دولت «بنیامین نتانیاهو» در بهبود وضعیت معیشتی ساکنان فلسطین اشغالی حکایت دارد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» با ثبت نام ۶۶۳۷ بیکار در فلسطین اشغالی در روز یکشنبه، شمار بیکاران به ۹۴۲۶۷۸ نفر افزایش یافت. حدود ۶۰۰۴۵۸ نفر از کسانی که به عنوان بیکار ثبت نام کرده‌اند در مرخصی بدون حقوق هستند.

یک روز قبل از شروع موج دوم شیوع  کرونا در سرزمین‌های اشغالی، ۲۱۳۸۲۸ نفر به عنوان بیکار ثبت نام کردند که ۷۲ درصد آن‌ها برای بار دوم یا بیشتر برای ثبت نام مراجه کرده‌اند. شیوع ویروس کرونا موجب بیکاری بخش بزرگی از شاغلان  در فلسطین اشغالی شد.

چندی قبل یکی از رسانه‌های صهیونیستی از بیکاری  ۷۰ درصد شاغلان یکی از شهرهای واقع در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد.

روزنامه هاآرتص نوشت که بر اساس آمارهای منتشر شده، به دلیل شیوع ویروس کرونا ۷۰ درصد شاغلان در شهر «ایلات» از کار اخراج شده یا مرخصی بدون حقوق گرفته اند و  شیوع ویروس کرونا به شدت بر بخش گردشگری این شهر اثر گذاشته است. ایلات، شهری بندری در جنوب فلسطین اشغالی است که هرساله گردشگران داخلی و خارجی از آن بازدید می‌کنند.

علی‌رغم تدابیر سختگیرانه و قرنطینه عمومی که در فلسطین اشغالی برقرار شده، ویروس کرونا با سرعت بیشتری در حال پخش شدن  است.  دولت نتانیاهو  طی هفته‌های گذشته با اعتراض‌های سراسری مواجه شده است.

شماری از معترضان به سیاستهای «بنیامین نتانیاهو»  و محدودیت‌های جدید تصویب شده علیه کرونا در فلسطین اشغالی که منجر به کاهش اعتراضات می‌شود  چندی قبل در یکی از میادین تل آویو تجمع کردند.