به دنبال استعفای وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی، رسانه‌های این رژیم یکشنبه شب به وقت تهران از استعفای دومین وزیر کابینه « بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» «اوریت فرکاش هاکوهن» وزیر امور راهبردی رژیم اسرائیل استعفای خود را یکشنبه غروب به رئیس کنست تحویل داد. منابع مطلع اعلام کردند که وی قرار است جایگزین   «اساف زامیر» وزیر گردشگری صهیونیست‌ها شود  که روزهای گذشته از سمت خود کناره گیری کرد.

اساف زامیر، وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی روز جمعه استعفای خود را در اعتراض به وضعیت کنونی این رژیم و سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در زمینه مقابله با کرونا اعلام کرد. زامیر که وابسته به حزب «آبی-سفید» است، گفت: «من نگران آن هستم که کابینه در آستانه فروپاشی کامل قرار گرفته و روشن است که تا زمانیکه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر است هرگز هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.»

طبق گزارش شبکه «المنار»، زامیر در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «امروز با بنی گانتز (رئیس حزب آبی-سفید) دیدار کردم و خبر استعفای خود را به او اعلام کردم و گفتم که دیگر نمی‌توانم در کابینه‌ای باشم که شخصی آن را رهبری می‌کند که اعتمادی به او ندارم.»