رئیس جمهور ترکیه شنبه بعد از ظهر از تداوم عملیات نیروهای این کشور در شمال سوریه به بهانه تامین امنیت مرزهای ترکیه خبر داد.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» « رجب طیب اردوغان » رئیس جمهور ترکیه   گفت که تا برقراری ثبات در مرزهای جنوبی، عملیات  ارتش این کشور در  شمال سوریه ادامه خواهد داشت. اردوغان طی سخنرانی به مناسبت افتتاح یک سد در استان «ختای» در جنوب ترکیه گفت: «ضمن  تلاش‌ها برای ایجاد مسیر تروریستی در مرزها، ترکیه به برادران و خواهران سوری نشان داد که آنها تنها نیستند.»

 وی در ادامه تاکید کرد که آنکارا هرگز اقداماتی که منجر به فاجعه انسانی دیگر در ادلب شود را نمی‌پذیرد. اردوغان افزود که ترکیه  به دلیل اتحاد و ثبات در کشور و نیز زیرساخت‌های مناسب در موضعی مستحکم قرار دارد.

ارتش ترکیه  چندی قبل بعد از افزایش تلفات ماجراجویی نظامی خود در ادلب و بیشتر شدن ابعاد این رسوایی، تجاوز نظامی جدیدی را به خاک سوریه با اسم رمز «عملیات سپر بهار» برای حمایت از گروه‌های تروریستی در برابر عملیات ارتش سوریه در ادلب آغاز کرد. این در حالی است که دولتمردان و ارتش سوریه بارها تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.