منابع خبری بحرین از تظاهرات مجدد مردمی در محکومیت عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی خبر دادند.

مردم بحرین با عنوان «جمعه فروپاشی توافق خیانت» به خیابان‌ها آمده‌اند تا عادی‌سازی روابط منامه و تل‌آویو را محکوم کنند.

به گفته منابع محلی، نیرو‌های امنیتی بحرین نیز حضوری گسترده در خیابان‌ها دارند.

فعالان بحرینی به‌منظور حمایت از آرمان فلسطین و اعتراض به هرگونه عادی‌سازی با رژیم اشغالگر صهیونیستی خواستار مشارکت گسترده ملت در «جمعه نابودی توافق خیانت» امروز شده بودند.

برگزاری این تظاهرات در حالی است که خبرگزاری بحرین (بنا) از سفر «یوسی کوهن» رئیس موساد، به منامه و دیدار با مسئولان امنیتی و اطلاعاتی ارشد بحرین خبر داد.

کوهن در این دیدار با «عادل بن خلیفه الفاضل» رئیس دستگاه اطلاعات بحرین و «احمد بن عبدالعزیز آل خلیفه» رئیس دستگاه امنیت راهبردی این کشور، مسائل دارای اهتمام مشترک و افق‌های همکاری دوجانبه را بررسی کرده است.

با توجه به تداوم اعتراضات مردمی علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بحرین، مقامات بحرینی در تلاش هستند تا با ایجاد ترس در کشور هرگونه انتقاد از توافق عادی‌سازی را که با رژیم اشغالگر صهیونیستی تحت نظارت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در واشنگتن امضا شده است، سرکوب کنند.

امارات و بحرین طی خیانتی آشکار و اقدامی ننگین در مرداد و شهریور ماه، به آشکار‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تن دادند. هرچند امارات مدعی است که این اقدام، موجب توقف طرح الحاق کرانه باختری از سوی صهیونیست‌ها شده، مقامات تل‌آویو و واشنگتن این موضوع را رد کرده‌اند. گروه‌های مقاومت ضمن محکومیت اقدام این دو کشور عربی، تاکید کردند که حاکمان عرب به آرمان‌های فلسطین خنجری زهرآگین فرو کردند.