به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ، در پی وقوع یک فقره حادثه تیراندازی ناگوار که به کشته شدن یک مقام دولتی کره جنوبی منجر شد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی امروز جمعه از همسایه جنوبی خود عذرخواهی کرد.

در پیام صادر شده از سوی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد عمیقا از این مسأله متأسف است و ابراز امیدواری کرد که این مسأله به اطمینان میان دو کره خدشه‌ای وارد نکند.

پیشتر و به دنبال ناپدید شدن یک مقام وزارت اقیانوس‌ها و شیلات کره جنوبی، سئول اعلام کرده بود که کره شمالی این مقام کره جنوبی را در دریا کشته و مدعی شده بود بدن وی را آتش زده است.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ای مدعی شده بود که کره شمالی این مقام کره جنوبی را در آب‌های خود پیدا کرده و بعد از شلیک به او، جسد او را در عملی وحشیانه سوزانده است.

کره جنوبی در بیانیه آورده بود: ارتش ما چنین اقدامی وحشیانه‌ای را به شدت محکوم می‌کند و از کره شمالی به طور قاطع می‌خواهد که مسئولان و مقصران این حادثه را مجازات کند. ما همچنین به کره شمالی به شدت هشدار می‌دهیم که تمام مسئولیت‌های این حادثه بر عهده آن کشور است.

این اولین بار پس از سال ۲۰۰۸ است که یک شهروند غیرنظامی کره جنوبی مورد اصابت گلوله کره شمالی قرار گرفت. در آن زمان، «پارک وانگ جا» هنگام گشت و گذار در محدوده کوه تفریحی کومگانگ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.