کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن در اروپا همچنان مقامات این اتحادیه را درگیر خود کرده و تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی است.

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که در جمهوری چک کسی که تست کرونا یش مثبت شده باشد نتیجه را بلافاصله از طریق پیامک و یا ایمیل دریافت می کند. به این ترتیب بیماران سریع تر از وضعیت حال خود مطلع می شوند. این خبر را وزیر بهداشت جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام کرده است.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در جمهوری چک

شمار مبتلایان روزانه اخیرا در جمهوری چک رکورد بالایی را بدست آورده است. نهادهای بهداشتی در این کشور روز سه شنبه از ابتلای 1677 مورد جدید دیگر به کرونا در 24 ساعت خبر دادند که از شروع این بحران تا به حال بی سابقه بوده است. شمار مبتلایان به کرونا در جمهوری چک تا به حال و بر اساس آمارهای رسمی به حدود 39 هزار نفر و شمار مرگ های کرونایی هم به بیش از 470 مورد رسیده است. جمهوری چک حدود 10.7 میلیون نفر سکنه دارد.

تعطیلی بیش از 90 نهاد آموزشی در فرانسه

در فرانسه هم به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود 90 مدرسه و دانشکده تعطیل شدند. حدود دو هفته است که بیش از 12 میلیون کودک و نوجوان در فرانسه دوباره به مدرسه می روند اما به دلیل افزایش موارد مبتلایان به کرونا اخیرا بیش از 90 نهاد آموزشی در این کشور مجددا تعطیل شده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش فرانسه روز سه شنبه در سخنانی در پاریس از تعطیلی81 مورد مدرسه و ده ها دانشکده در این کشور خبر داد. به گفته وی در عرض یک هفته تقریبا 1200 دانش آموز به کرونا مبتلا شدند و این در حالی است که برای تمام کودکان بالای 11 سال استفاده از ماسک اجباری بوده است.

وین در لیست مناطق خطر کرونایی آلمان قرار می‌گیرد

دولت آلمان هم تصمیم دارد وین را به عنوان منطقه خطر کرونایی اعلام کند. این خبر را روزنامه اتریشی استاندارد با استناد به محافل دولتی در آلمان منتشر کرده است. دولت آلمان این تصمیم را به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در وین از 5 سپتامبر و رسیدن آمار مبتلایان به بیش از 50 مورد در هر 100 هزار نفر اتخاذ می کند.

هشدار درباره شیوع مجدد کرونا در بین سالمندان آلمانی

در حالی که کارشناسان چندین هفته است درباره شیوع مجدد کرونا در بین سالمندان آلمانی هشدار می دهند حاالا خبرهایی حاکی از وقوع این سناریو در آلمان منتشر شده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان اعلام کرده که از هفته گذشته افزایش آرام موارد ابتلا به کرونا در گروه های سنی بالا دیده شده که این مسئله باید به دقت مد نظر قرار گیرد.

در هفته های اخیر میزان شیوع کرونا در گروه سنی 15 تا 35 سال در آلمان بیشترین بوده و بعد از آن در بین جوانان 5 تا 14 ساله و سپس افراد 35 تا 59 سال وجود داشته است.

تولید چندین نوع واکسن کرونا در آلمان

کمیسیون واکسیناسیون دائمی (استیکو) در انستیتو رابرت کخ آلمان هم پیش بینی می کند که چندین واکسن مختلف علیه ویروس کرونا تولید شود. به گفته یک مقام بهداشتی در این نهاد آلمانی این امکان وجود دارد که برخی واکسن ها به ویژه برای گروه های سنی خاص مانند افراد مسن مناسب باشند.

1901 ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین صبح چهارشنبه از ابتلای 1901 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده است.

ماسک‌های سفارش داده شده دولت یونان برای دانش آموزان بزرگ است

دولت یونان هم برای شروع مدارس ده ها هزار ماسک را سفارش داده بود که همه آن ها بزرگ بودند. دانش آموزان در اولین روز مدرسه عکس هایی از خود در شبکه های اجتماعی را پخش کردند که ماسک هایی را روی صورت گذاشته بودند که تقریبا تمام صورت آن ها را می پوشاند. تولید کنندگان این ماسک ها مسئولیت وقوع این فاجعه را رد کرده‌اند.

تشدید محدودیت‌ها در دانمارک

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در دانمارک این کشور قواعد سخت گیرانه تری را در دستور کار قرار می دهد.

بازگشایی مدارس در بلغارستان

در بلغارستان هم مدارس بعد از یک وقفه 6 ماهه مجددا باز می شود. سال تحصیلی جدید از روز سه شنبه برای حدود 700 هزار دانش آموز با اندازه گیری تب آن ها آغاز شد.

دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی هم اروپا را در زمینه مقابله با کرونا از زمان شیوع دور اول این بیماری در شرایط بسیار مناسب تری دانسته و رئیس این نهاد بهداشتی اعلام کرد که حتی اگر در زمستان شرایط بدتر شود ما می توانیم به این تجربیات خود تکیه کنیم.

وی هم زمان درباره خستگی از کرونا و فقدان روزافزون اعتماد به عرصه های علمی هشدار داد.

رکورد بالای آمار مبتلایان روزانه در هلند

کشور هلند هم با 1379 ابتلای روزانه بیشترین آمار مبتلایان در عرض 24 ساعت از زمان شروع بحران کرونا را ثبت کرده است. نقطه اوج مبتلایان روزانه در این کشور اوایل آوریل با حدود 1335 مورد ابتلا در عرض 24 ساعت بود.

دولت منطقه‌ای در مادرید اسپانیا هم با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان از قرنطینه که به ویژه مناطق مسکونی را تحت تاثیر قرار می دهد در بخش هایی از این منطقه خبر داد.

برگزاری اجلاس جهانی بهداشت در ایتالیا در دستور کار کمیسیون اروپایی

اتحادیه اروپا هم برگزاری یک اجلاس جهانی بهداشت در ایتالیا در سال آینده را اعلام کرد. رئیس کمیسیون اروپایی هدف از برگزاری این اجلاس را آمادگی بیشتر برای مقابله با بیماری های همه گیر در آینده دانست.

عبور آمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از مرز 600 هزار نفر

آمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا هم از مرز 600 هزار نفر عبور کرد. وزارت بهداشت اسپانیا روز سه شنبه از 9437 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد و اعلام کرد که موارد مرگ کرونایی در این کشور هم از مرز 30 هزار نفر گذشت. حدود 40 درصد موارد ابتلا ی جدیر به کرونا از مادرید گزارش شده که این مسئله مقامات این منطقه را به شدت نگران کرده است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 603167 نفر به کرونا مبتلا شده و 30004 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 395104 نفر به کرونا مبتلا شده و 30999 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده‌اند.

انگلیس هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 374228 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 41664 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 264868 نفر به کرونا مبتلا شده و 9445 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم تا به حال 289990 نفر به کرونا مبتلا شده و 35633 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.