«علی النعیمی» رئیس کمیته دفاع، داخلی و روابط خارجه شورای ملی فدرال امارات گفت که «صلح گرم» بین امارات و اسرائیل در برابر بحران‌ها حتی جنگ علیه غزه، پایدار خواهد ماند.

رژیم صهیونیستی مابین سال‌های ۲۰۰۸-۲۰۱۴ سه بار به غزه حمله گسترده انجام داده است و این علاوه بر تجاوزات دیگر این رژیم علیه نوار غزه است که تا کنون به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار غیرنظامی و تخریب هزاران خانه منجر شده است.

النعیمی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گفت که توافقنامه عادی‌سازی روابط با اسرائیل ماه جاری امضا خواهد شد و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی نیز بزودی به تل‌آویو سفر می‌کند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، النعیمی افزود که پروازهای مستقیم بین امارات و اسرائیل بلافاصله پس از امضای این توافقنامه، آغاز خواهد شد.

وی گفت که به عقیده او اسرائیل در آینده دست از مخالفت با فروش جنگنده‌های اف ۳۵ آمریکایی به امارات، برمی‌دارد.

این مقام اماراتی همچنین گفت که رهبران فلسطینی به دلیلی مواضعی که در برابر اسرائیل دارند، در گذشته گیر کرده‌اند.

رهبران فلسطینی به دنبال اعلام تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از اراضی کرانه باختری، تمامی تماس‌های خود با این رژیم را به تعلیق درآورده‌اند.

تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین به دلیل خودداری رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن حقوق ملت فلسطین از جمله تشکیل دولت مستقل فلسطینی، با ازسرگیری مذاکرات سازش با این رژیم مخالفت کرده‌ است.

رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد با وساطت آمریکا، بر سر عادی‌سازی روابط بین خود به توافق رسیدند و قرار است طی چند ماه آینده، سفارتخانه‌ها باز و این توافق نیز در کاخ سفید قبل از انتخابات ریاست جمهور آمریکا امضا شود.