پایگاه خبری شبکه «الجزیره»،‌ شامگاه امروز (دوشنبه) در حسابت توئیتری خود گزارش داد که دو نماینده یمنی به نخست‌وزیر دولت مستعفی گزارش دادند که امارات در تلاش است در جزیره سقطری (جنوب یمن) پایگاهی نظامی احداث کند.

طبق این گزارش، این دو نماینده در این خصوص گزارش دادند که یک شرکت خصوصی اماراتی طی شش پرواز هوایی به سقطری چندین مأمور و کارشناس نظامی با تابعیت‌های مختلف را به این جزیره منتقل کرده است.

به گفته این دو نماینده یمنی، مساحت گسترده‌ای از جزیره سقطری تحت تملک اماراتی‌هاست بطوریکه آنها این مناطق را فنس‌کشی کرده‌اند.

این دو نماینده همچنین گزارش دادند که یک شرکت اماراتی فعال در زمینه ارتباطات هشت دکل ارتباطی در سقطری احداث کرده است.

پیشتر نیز یک وب‌سایت وابسته به یهودیان فرانسه، در ادعایی از قصد رژیم صهیونیستی برای تأسیس یک پایگاه جاسوسی و اطلاعاتی با همکاری دولت امارات متحده عربی در جزیره سقطری در جنوب یمن خبر داده بود.

وب‌سایت یادشده به نقل از منابع یمنی نوشته بود که تل‌آویو و ابوظبی لجستیک لازم برای ساخت پایگاه مذکور  را در جزیره سقطری مستقر کرده‌اند تا از تمامی نقاط خلیج عدن از باب‌المندب تا سقطری و همچنین شاخ آفریقا اطلاعات جمع‌‌آوری کنند.

بنابر این گزارش، هیأتی از افسران رژیم صهیونیستی و اماراتی اخیرا به جزیره سقطری عازم شده‌اند تا نقاط مناسب برای ساخت پایگاه را مشخص کنند.