یک مقام آگاه روز دوشنبه اعلام کرد که دولت امارات متحده عربی در نظر دارد نخستین سفر رسمی خود به فلسطین اشغالی را در ۲۲ سپتامبر (سه شنبه ۱ مهر) انجام دهد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» مقامات  اسرائیلی و اماراتی تاکنون در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده‌اند. این مقام آگاه که به دلیل حساسیت قضیه مایل به افشای نام خود نبود در گفت‌و‌گو با خبرگزاری انگلیسی «رویترز» گفت که سفر هیات اماراتی به فلسطین اشغالی هنوز نهایی نشده  و این سفر در واکنش به سفر نمایندگانی ازتل‌آویو و آمریکا به ابوظبی است.

این مقام آگاه افزود که انتظار می‌رود امارات متحده عربی پس از اعلام تاریخ برای برگزاری مراسمی در واشنگتن، این سفر را نهایی کند.  یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی نیز دوشنبه گفت انتظار می‌رود پس از عادی سازی روابط، تجارت سالیانه بین دو طرف به 4 میلیارد دلار برسد.

سفارت رژیم صهیونیستی در نیجریه روز یکشنبه از دیدار کاردار امارات متحده عربی در این کشور با یک دیپلمات صهیونیست خبر داد.

«شیمون بن شوشان» سفیر رژیم  صهیونیستی در نیجریه روز یکشنبه میزبان «خلیفه المهرازی» کاردار امارات متحده عربی در نیجریه بود.  این دیدار بعد از عادی‌سازی روابط بین امارات متحده عربی و تل‌آویو میسر شد و سفارت رژیم صهیونیستی در نیجریه ملاقات اخیر را «تاریخی» خواند.

این در حالی است که خبرنگار شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی به جزئیات توافقی که قرار است طی چند روز  آینده در کاخ سفید میان امارات و رژیم صهیونیستی امضا شود اشاره کرد و گفت که مقامات ارشد آمریکایی و صهیونیستی به وی گفته‌اند که «توافق صلحی» که میان تل‌آویو و ابوظبی امضا خواهد شد وضعیت سیاسی و قانونی مشابه توافقنامه صلح با مصر و اردن خواهد داشت.

در گفت‌وگوهایی که میان آمریکایی‌ها و اماراتی‌ها در ابوظبی برگزار شده،‌ صهیونیست‌ها درخواست کرده‌اند اسنادی که میان ابوظبی و تل‌آویو امضا می‌شود به عنوان یک «پیمان صلح» باشد. امارات متحده عربی نیز با این درخواست صهیونیست‌ها موافقت کرده است.