به گزارش پارس نیوز به نقل از رویترز، «کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد به فلسطینی‌ها نسبت به مخالفت‌شان با طرح تحمیلی آمریکا برای صلح در خاورمیانه، هشدار داده است.

کرافت با اشاره به این‌که واکنش اولیه فلسطینی‌ها در مخالفت با «معامله قرن» قابل پیش‌بینی بود، گفت: «چرا این نارضایتی را در مذاکرات مطرح نمی‌کنید؟ ارجاع دادن این نارضایتی به سازمان ملل فقط به تکرار الگوی شکست‌خورده هفت دهه قبل می‌انجامد. بیایید از این دام پرهیز کنیم و به جای آن به صلح فرصت بدهیم.»

وی در ادامه گفت: «ایالات متحده آماده تسهیل انجام مذاکرات است و خرسند می‌شود که هرگونه نقضی در پیشبرد طرح صلح میان فلسطینیان و اسرائیل، که جزئیات آن را رئیس‌جمهوری (دونالد ترامپ) سه‌شنبه گذشته اعلام کرد، ایفا کند.»

پیش از این، «ریاض منصور» سفیر فلسطین در سازمان ملل گفته بود، قرار است «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان طی جلسه‌ای که تا دو هفته آینده در شورای امنیت برگزار شود، درباره طرح معامله قرن صحبت خواهد کرد و امیدوار است اعضای این شورا قطعنامه‌ای علیه این طرح تصویب کنند.

ابومازن در جلسه شورای امنیت با محوریت «معامله قرن» حاضر می‌شود

هیئت رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نیز عنوان کرده که برای مواجهه با تلاش‌های فلسطینی‌ها در شورای امنیت آماده است و برای خنثی کردن این تلاش‌ها اقدام می‌کند و یک کمپینی دیپلماتیک و هماهنگ‌شده با ایالات متحده راه می‌اندازد.

پیشتر نیز دیپلمات‌های آمریکایی اعلام کردند که هر قطعنامه‌ای ضد «معامله قرن» در شورای امنیت با وتوی آمریکا مواجه خواهد شد که بدین ترتیب فلسطین می‌تواند این طرح را در مجمع عمومی سازمان ملل به رأی بگذارد و آنجاست که تعداد کشورهای مخالف یا حامی این معامله قرن مشخص خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه سه‌شنبه گذشته در ادامه طرح‌های ضد فلسطینی و اسلامی خود، از طرح صلح ادعایی خود موسوم به «معامله قرن»، با حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رونمایی کرد که واکنش‌ها جهانی زیادی داشته است.

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند، از این طرح حمایت کردند.