به گزارش پارس نیوز، رسانه‌های فلسطینی گزارش داد که با وجود تدابیر امنیتی شدید رژیم صهیونیستی ، بیش از 30 هزار نفر در نماز جمعه امروز در مسجدالاقصی شرکت کردند.

این در حالی است که نیروهای ویژه ارتش اسرائیل و نیروهای به اصطلاح مرزبانی این رژیم به نمازگزاران فلسطینی در نزدیک نمازخانه "باب الرحمه" حمله کرده و جلوی آنها را برای عزیمت به سمت قبه الصخره و مسجد قبلی گرفتند.

شاهدان عینی گفتند: 10 نمازگزار که توانستند خود را به صحن مسجد قبه الصخره برسانند، با گلوله‌های پلاستیکی نیروهای رژیم اسرائیل زخمی شدند و این نیروها نمازگزاران یاد شده را به زور از باب حطه از مسجد الاقصی اخراج کردند.

هدف اشغالگران از یورش به مسجد الاقصی جلوگیری از برگزاری هرگونه تظاهرات اعتراض آمیز علیه طرح سازش آمریکایی موسوم به معامله قرن بود.

شهادت یکی دیگر از مجروحان تظاهرات بازگشت در غزه

علاء العباسی نوجوان 15 ساله فلسطینی که در جریان تظاهرات بزرگ بازگشت مجروح شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

این نوجوان فلسطینی 5 ماه پیش در جریان تظاهرات بازگشت در نوار مرزی غزه از ناحیه سر هدف قرار گرفته و زخمی شده بود.

لغو جلسه روز یکشنبه کابینه رژیم صهیونیستی

خبر دیگر اینکه، خبرنگار الجزیره قطر از لغو جلسه هفتگی کابینه رژیم صهیونیستی در روز یکشنبه خبر داد.

خبرنگار الجزیره به دلیل لغو این نشست اشاره‌ای نکرد ولی برخی منابع دیگر علت لغو این جلسه را مخالفت کاخ سفید با الحاق یکجانبه برخی مناطق در کرانه باختری به اراضی تحت سیطره رژیم صهیونیستی عنوان کرده‌اند.

این در حالی است که شبکه 11 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که "عمیر پیرتس" رهبر حزب کار پس از حملات موشکی از نوار غزه به اراضی اشغالی نتانیاهو را به شدت مورد حمله و انتقاد قرار داد و گفت این موشک‌ها گواهی بر شکست و ناتوانی نتانیاهو در برابر حماس در غزه است.

شلیک 3 راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی

رسانه‌های صهیونیستی از شلیک 3 راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه خبر داد.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم از به صدا درآمدن آژیر خطر در برخی مناطق در شهرک صهیونیستی اشکول خبر داد.

حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی چندین مرتبه پایگاه‌های مقاومت فلسطین در غرب رفح واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

منابع محلی همچنین از شلیک دست کم 14 موشک به سمت زمین محل احداث بیمارستانی در شهر رفح خبر دادند.

این حملات منجر به قطع شدن جریان برق در غرب رفح شد.

پدافند هوایی مقاومت فلسطین به سمت جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی در جنوب نوار غزه آتش گشود و آن‌ها را وادار به ترک آسمان این منطقه کرد.

خبر دیگر از فلسطین اشغالی اینکه خبرگزاری رویترز اعلام کرد که پلیس فدرال آمریکا (FBI) در مورد احتمال جاسوسی یک شرکت اسرائیلی از آمریکایی‌ها تحقیق می‌کند.