به گزارش پارس نیوز به نقل از ایرنا؛ کره‌جنوبی امروز (چهارشنبه) با درخواست از کره‌شمالی برای عملی نکردن تهدیدش برای آزمایش یک "سلاح استراتژیک جدید" تاکید کرد، چنین اقدامی به مذاکره برای خلع سلاح هسته‌ای و تلاش برای ایجاد صلح در شبه جزیره کره کمکی نمی‌کند.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، واکنش کره‌جنوبی ساعاتی پس از رسانه‌ای شد که کیم جونگ اون تاکید کرد دلیلی برای ادامه مهلتی که خودش برای آزمایش موشک‌های بالستیک قاره‌پیما تعیین کرده است، نمی‌بیند و هشدار داد جهان به زودی شاهد یک "سلاح استراتژیک جدید" خواهد بود.

وزارت اتحاد کره‌جنوبی اعلام کرد: دولت سئول شفاف گفته است که اگر کره‌شمالی به چنین اقدامی دست بزند، به مذاکرات خلع سلاح اتمی و تلاش‌های برای برقراری صلح در شبه جزیره کره کمکی نخواهد کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد، دولت سئول به کره‌شمالی که پایان مذاکرات با ایالات متحده را اعلام نکرده، اهمیت می‌دهد و برای "پیشرفت چشمگیر" از طریق مذاکرات در اولین فرصت ممکن ابراز امیدواری کرد.

وزارت اتحاد کره‌جنوبی همچنین گفت، دولت سئول به تلاش‌ها برای ارتقای روابط بین دو کره ادامه خواهد داد و با صداقت به اجرای توافق‌های نظامی دو کره که سال ۲۰۱۸ برای تنش‌زدایی در طول مرز حاصل شد، پایبند است.