به گزارش پارس نیوز به نقل از یورونیوز، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد جهان به زودی با یک سلاح راهبردی جدید روبه‌رو خواهد شد.

این پیام در آخرین روز ضرب‌الاجل پیونگ یانگ به واشنگتن برای نرمش در مذاکرات میان دو طرف برای عاری‌ ساختن شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای منتشر می‌شود.

رهبر کره شمالی می‌گوید دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که این کشور آزمایش‌های نظامی هسته‌ای خود را از سر نگیرد.

بنا به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی کیم جونگ اون این سخنان را روز سه شنبه در نشست حزب حاکم «کارگران کره» بیان کرده است. رهبر کره شمالی تاکید کرده است که پیونگ یانگ هرگز در رویارویی با خصومت فزاینده آمریکا و تهدیدات هسته ای از امنیت خود در برابر منافع اقتصادی صرف نظر نخواهد کرد.

این نشست در حالی برگزار شده است که رهبر کره شمالی در ماه آوریل به آمریکا هشدار داد فقط تا پایان سال 2019 فرصت دارد تا با اتخاذ مسیری جدید در مذاکرات خلع سلاح به میز مذاکره بیاید در غیر این صورت باید منتظر پیامدهای اصرار بر رویکردهای قبلی باشد. کره شمالی همچنین از "هدیه کریسمس" برای آمریکا خبر داده بود که تحلیلگران با توجه به عدم پیشرفت در مذاکرات این هدیه را یک آزمایش موشکی دیگر ارزیابی کرده بودند.

کیم جونگ اون تهدید کرد که کشورش در صورت ادامه سیاست خصمانه کره شمالی به تولید سلاح های مورد نیاز برای تامین امنیت خود ادامه خواهد داد.

در حالی که خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید رهبر کره شمالی نشانه روشنی در مورد خروج کشورش از مذاکرات با آمریکا در مورد خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ سخنی نگفت، خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری دموکراتیک خلق گزارش کرد که کیم جونگ اون عملا توقف آزمایش‌های هسته‌ای را کنار گذاشته است.

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که کره شمالی طی ماه های آینده با توجه به جریان افتادن استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) در این کشور از مذاکره جدی با واشنگتن خودداری خواهد کرد.

رهبر کره شمالی تاکنون سه بار با دونالد ترامپ دیدار کرده است.