به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر رسانه‌های خارجی، حضور ایرانیان در راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را بازتاب دادند. طبق این خبر صبح امروز جمعه راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس در همه شهرهای ایران در حمایت از قدس و آرمان فلسطین و در مخالفت با طرح‌های نابود کننده آرمان فلسطین شروع شده است.بر اساس اخبار ایرانی‌ها در تهران و ۹۵۰ شهر در همه استان‌ها در راهپیمایی با عنوان «روز جهانی قدس شکست معامله قرن و تثبیت ارزش‌های فلسطینی» شرکت کرده اند.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل نوشت: هزاران ایرانی روز جمعه برای گرامیداشت قدس یا روز قدس راهپیمایی کردند. این تظاهرات سالانه همچنین در عراق، لبنان و کشورهای دیگر نیز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.طبق این خبر تایمز اسرائیل در ادامه نوشت: همزمان با شروع راهپیمایی در پایتخت ایران، تظاهرات کنندگان پرچم‌های آمریکا و اسرائیل و همچنین عروسک‌های دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو رئیس جمهور و نخست وزیر اسرائیل را به آتش کشیدند. راهپیمایی‌های مشابهی در 950 شهر و شهرستان ایران برگزار شد.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: شاهد تظاهرات گسترده در تعدادی از کشورهای دنیا به مناسبت روز قدس بودیم؛ موضوعی که باید به آن توجه داشت تظاهرات میلیونی در ایران است، زیرا این اقدام پیامی به دونالد ترامپ و کسانی است که به خستگی و عقب گرد ملت ایران امید بسته‌اند، ملت ایران برای قدس که قضیه عربی و اسلامی است تظاهرات می‌کنند و تمام مراجع با سن بالا در این مراسم شرکت کردند تا موضع خود را در قبال آمریکا و تمام حکومت‌های منطقه اعلام کنند.

بر اساس این خبر  سید حسن به حوادث اخیر در شبه جزیره عربستان و حملات یگان پهپادی ارتش یمن به تأسیسات نفتی این کشور اشاره کرد و گفت: کسانی که این حملات را محکوم کردند، به آن‌ها می‌گوییم که به اصول اخلاقی خود مراجعه کنید؛ شما چهار سال در برابر ملتی که ذبح می‌شود، سکوت کردید و هنگامی که لوله‌های نفت هدف قرار گرفت، برای چاپلوسی آل سعود آن را محکوم کردید.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر دبیر شورای نگهبان گفت: پیام حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس شعار مرگ بر آمریکا و ایستادگی و مقاومت در مقابل آمریکا است. طبق این خبر وی اضافه کرد: روز قدس یک روز جهانی و مربوط به حمایت از مستضعفین عالم است و تنها به ایران، عراق، سوریه و سایر مسلمانان اختصاص ندارد، بلکه مربوط به تمام مظلومین جهان است.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر وزیر اطلاعات در جمع راهپیمایان روز قدس در شهرستان ساری گفت: روز قدس آرزوی شیطانی رژیم صهیونیستی برای تشکیل حکومت از نیل تا فرات را دفن کرده است. بر اساس این خبر وی افزود: با کارنامه خصمانه و کشتارگرانه رژیم صهیونیسم قدرت های بزرگ دنیا باید سخت ترین برخورد را با آن می کردند، نه تنها برخورد نکردند حتی حمایت و جنایت هایش را تئوریزه کردند و اقدامات آن را دفاع از خود دانستند. طبق اخبار حجت الاسلام علوی اظهار کرد: هر گاه که رژیم صهیونیستی در خطر نابودی قرار می‌گیرد و احساس شکست می کنند دم از صلح و مذاکره می زنند

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر امام جمعه موقت تهران گفت: طرح معامله قرن یا هر اقدام دیگری که تأمین‌کننده خواسته مشروع فلسطینی‌ها بویژه بازگشت آوارگان و انتخابات آزاد برای تعیین سرنوشت خود نباشد، هرگز قادر نخواهد بود این مسأله جهانی را حل کند. طبق این خبر وی با بیان اینکه روز قدس یک روز نیست؛ بلکه یک جریان و یک جبهه است، تصریح کرد: روز قدس را عامل فراموش ناپذیری مسئله فلسطین و بازخوانی پرونده سیاه اسرائیل و حامیان کودک‌کش آن قرار داده‌اند.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: حضور گسترده و چشمگیر مردم روزه دار و شریف ایران در مراسم روز جهانی قدس که به نماد مقاومت در برابر ظلم و اشغالگری در جهان بدل شده است، حقیقتاً مثال زدنی و با شکوه است. این مردم آگاه، معتقد و آرمان خواه را باید قدر نهاد و باور داشت که هیچ افتخار و عبادتی بالاتر از خدمتگزاری به این مردم و ملت شریف نیست.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر و بر اساس آخرین خبر  معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: امروز به مناسب روز جهانی قدس مردم ایران یک بار دیگر در پاسخ به ندای امام خمینی (ره) به صحنه آمدند و همراهی خودشان را با مردم فلسطین اعلام کردند . طبق این خبر  معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در ادامه اظهار داشت: پیام این راه‌پیمایی این است که ملت ایران پای آرمان‌های خود ایستاده است و جامعه ورزش هم به عنوان یک جامعه پیشرو از ملت فلسطین حمایت می‌کند. ما در رقابت‌های بین المللی، رژیم غاصب قدس را به رسمیت نمی‌شناسیم.

اخبار را از سایت شهر خبر دنبال کنید.