به گزارش پارس نیوز، 

تحقیقات اخیر نشان داده است که در طول شش سال گذشته در انگلیس صدها نفر از سوی نیروهای پلیس مرد این کشور مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

به نقل از روزنامه گاردین، صدها نفر در انگلیس اعلام کرده اند که در شش سال گذشته از سوی نیروهای پلیس مرد این کشور مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند. به همین دلیل بسیاری از افسران ارشد خواستار ریشه کن شدن این رفتارهای غیرقابل قبول شده اند.

تحقیقات اخیر گاردین نشان داده است که بیش از نیمی از نیروهای پلیس انگلیس حدود 450 مورد شکایت از سوی کارمندان و مردم در ارتباط با آزار و اذیت جنسی دریافت کرده اند. در این شکایت ها اتهاماتی علیه کارآگاهان و بازرسان پلیس هم دیده می شود. با این حال بخش اندکی از این پرونده ها به اخراج افراد منجر شده و در بیشتر موارد شخص استعفا داده و یا بازنشست شده است.

به نوشته گاردین، آمار اصلی آزار و اذیت های جنسی از سوی نیروهای پلیس بسیار بیشتر از این تعداد است. از 43 افسر پلیس فقط 28 نفر آنها جزئیاتی را درباره این پرونده ها ارائه کرده اند. بسیاری از آنها هم مدعی شده اند که نمی توانند جزئیاتی در این خصوص ارائه دهند.

«جولیان ویلیامز»، رئیس بخش اخلاق حرفه ای در شورای پلیس ملی اعلام کرد که این آزار و اذیت های جنسی در انگلیس باید ریشه کن شود؛ زیرا این رفتارها فاقد استانداردهای مرتبط با اخلاق است.

یک افسر پلیس زن که نخواست نامش فاش شود، گفت: بیشتر افسران پلیس زن یک آزار جنسی را تجربه کرده اند و ما درباره طیف گسترده ای از این مسائل صحبت می کنیم از اظهارات ناپسند گرفته تا مسائل جنسیتی. همه اینها مشکلاتی هستند که در این حوزه کاری ناپدید نمی شوند و من هم دلیل آن را نمی دانم.

پروفسور جنیفر براون، عضو مرکز جرم شناسی مدرسه اقتصاد لندن اعلام کرد که این یک «مشکل پنهان» در میان نیروهای پلیس انگلیس است.

یک افسر دیگر گفت: اینگونه رفتارها در دنیای کاری مدرن هیچ جایگاهی ندارند. مردم و کارمندان هرگز نباید در هنگام ارتباط با نیروهای پلیس احساس ترس کنند.

وی همچنین اعلام کرد که تحقیقات انجام شده بر روی 1800 کارمند پلیس در انگلیس ، ولز و استکاتلند نشان داده است که نیمی از آنها در محیط کار به جوک های غیراخلاقی گوش داده اند و از هر 5 نفر یک نفر، یک متن یا ایمیل غیراخلاقی از همکار خود دریافت کرده اند.