به گزارش پارس نیوز، 
به دنبال وقوع انفجاری صبح سه شنبه نزدیک ساختمان وزارت خارجه لیبی در «طرابلس» پایتخت این کشور، اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و ‌آن را تهدیدی علیه امنیت شکننده این کشور خواند.

 به نوشته «وبگاه اتحادیه اروپا»، «ماجا کوسیجانسیک» درباره حمله تروریستی علیه ساختمان وزارت خارجه لیبی گفت: «این حمله وضعیت امنیتی شکننده در طرابلس را تهدید می‌کند. ما به خانواده‌های قربانیان این حادثه تسلیت می‌گوییم و آرزوی بهبودی سریع مجروحان این حادثه را خواستاریم.»

سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه اظهار داشت: «این حملات و مشابه آن علیه نهادهای قانونی لیبی غیرقابل قبول است و مسببان آن باید به جزای عمل خود برسند. مردم لیبی اکنون از خشونت فراوان رنج می‌برند، آن‌ها شایسته زندگی در کشوری باثبات، امن و آرام هستند.»

ماجا کوسیجانسیک در ادامه گفت: «انتظار داریم تمام گروه‌های ذینفع مشروع در لیبی با در نظر گرفتن منافع مردم به این هدف دست یابند. ما همچنان از تلاش‌های نماینده ویژه سازمان ملل در اجرای برنامه اقدام مجدد سازمان ملل  متحد جهت ادامه حرکت و جلوگیری از بحران سیاسی در لیبی حمایت می‌کنیم.»

 


تصویری از حمله به وزارت خارجه لیبی


یک مقام وزارت خارجه لیبی نیز درباره این اقدام خرابکارانه گفت، در حمله تروریستی به وزارت خارجه، یک فرد مسلح خود را منفجر کرد و 2 نفر دیگر نیز به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

لیبی از زمان سرنگونی رژیم «معمر القذافی» در سال ۲۰۱۱ شاهد دودستگی و درگیری است و در این کشور دو دولت یکی در شرق شامل پارلمان «طبرق» و ارتش ملی به فرماندهی «خلیفه حفتر» و یکی در غرب به عنوان «دولت وفاق ملی» به ریاست «فایز السراج» حاکم است. دولت وفاق ملی از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است.