به گزارش پارس نیوز، 

به دنبال تعطیلی دولت آمریکا، «جیمز کومی»، رئیس سابق اف بی آی روز گذشته (یکشنبه) بار دیگر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور را هدف حملات لفظی قرار داد.

وی در حساب توییتر خود نوشت: خانواده های اف بی آی کریسمس را بدون دریافت حقوق می گذرانند. این رئیس جمهور متعهد شده بود که مکزیک هزینه ساخت دیوار مرزی را می پردازد؛ اما هم اکنون مردم بی گناه تاوان دروغ های رئیس جمهور را می پردازند. ما به یاد کارکنان دولتی سخت کوش و خانواده هایشان هستیم.

دونالد ترامپ از دوره رقابتهای انتخاباتی وعده داده بود که به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی، یک دیوار در امتداد مرز مکزیک احداث خواهد کرد و کشور مکزیک را مجبور می کند که هزینه ساخت این دیوار را بپردازد. این در حالی است که مکزیک بارها اعلام کرد این کشور تحت هیچ شرایطی هزینه ساخت دیوار را نمی پردازد.

«مایک مولوینی»، گزینه دونالد ترامپ برای سمت ریاست کارکنان کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد که وزارت امنیت میهن آمریکا نمی تواند مکزیک را مجبور کند هزینه ساخت دیوار مرزی را بپردازد.

به دنبال بی نتیجه ماندن رایزنی ها میان مقامات کاخ سفید و کنگره برای حل اختلاف بر سر تأمین بودجه لازم در ساخت دیوار مکزیک، دولت آمریکا از روز شنبه صبح (به وقت ایران) تعطیل شده است. این سومین بار است که دولت دونالد ترامپ از زمان ورود او به کاخ سفید تعطیل می شود. مدیریت دفتر بودجه آمریکا روز گذشته اعلام کرد که تعطیلی دولت ممکن است تا ماه ژانویه به طول بیانجامد.

در پی تعطیلی دولت آمریکا، دونالد ترامپ هم مجبور شد سفر خود به عمارت مارالاگو در فلوریدا را لغو کند.