به گزارش پارس نیوز، 

«پاتریک کامایرت» که ریاست هیات نظارت سازمان ملل بر آتش‌بس در شهر الحدیده را بر عهده دارد، عصر روز شنبه وارد فرودگاه عدن مرکز جنوب یمن شد.

یک منبع یمنی مستقر در فرودگاه بین‌‌المللی عدن به خبرگزاری اسپوتنیک گفته که رئیس هیات ناظران بین‌المللی قرار است قبل از سفر به الحدیده، به صنعاء برود تا با مسئولان ارشد انصارالله دیدار کند.

شورای امنیت سازمان ملل دیروز جمعه با استقرار هیات نظارت سازمان ملل برای آتش‌بس در الحدیده چند روز پس از اختلاف آمریکا و انگلیس در این خصوص، موافقت کرد.

توافق بین گروه‌های یمنی درباره آتش‌بس در شهر الحدیده، از بامداد سه شنبه هفته گذشته بر اساس بیانیه نماینده سازمان ملل در امور یمن، وارد مرحله اجرا شد؛ هر چند ائتلاف سعودی-اماراتی گاه و بیگاه با بمباران مناطق مسکونی الحدیده، این توافق را نقض می‌کنند.

چهارمین دور مذاکرات صلح یمن با حضور طرف‌های یمنی به همراه «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در شهر «استکهلم» سوئد در ششم دسامبر جاری به مدت یک هفته برگزار شده بود.

دور نخست و دوم این مذاکرات سال 2015 درسوئیس و دور سوم آن سال 2016  به مدت سه ماه در کویت برگزار شد که آن هم با کارشکنی کشورهای عضو ائتلاف از جمله عربستان و امارات بی‌نتیجه ماند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 (فروردین ماه ۱۳۹۴) اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و آوارگی میلیون‌ها نفر دیگر منجر شده است.