به گزارش پارس نیوز، 

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری جوان فرانسه برای پیدا کردن راه حلی در مسیر رهائی از ناآرامی هائی که به ششمین هفته خود نزدیک می شود، با نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری پیشین این کشور از حزب راست دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس گزارش روزنامه لوفیگارو، ماکرون چپ‌گرا در این دیدار درباره موضوع نظم و امنیت عمومی و مسأله قانون مالیاتی این کشور با سارکوزی به گفتگو پرداخته است.

این در حالیست که علاوه بر پنجمین هفته اعتراضات مردمی در فرانسه موسوم به جلیقه زردها، اتحادیه صنفی پلیس فرانسه دیروز با صدور فراخوانی از اعتصاب نیروهای پلیس در سراسر این کشور برای امروز چهارشنبه خبر داده بود.

این فراخوان که با شعار «درهای کلانتری را ببندیم» آغاز شد، نوزدهم دسامبر (امروز) را «روز سیاه برای پلیس در اعتراض به بودجه سال ۲۰۱۹» خوانده است.

اتحادیه صنفی پلیس از نیروهای پلیس خواسته است امروز چهارشنبه تنها در صورتی از کلانتری ها خارج شوند که از آنها کمک اضطراری خواسته شود.

اعتصاب فردا به گفته اعضای اتحادیه «اولین پرده» از اعتصابات نیروی پلیس خواهد بود.

از آغاز اعتراضات «جلیقه زردها» در فرانسه، نیروی پلیس فرانسه مجبور به کار در ساعات اضافی است؛ اما به اعتقاد اتحادیه از تلاش مضاعف نیروهای پلیس قدردانی نمی شود.

اتحادیه صنفی پلیس با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال آینده میلادی در پارلمان فرانسه در روز پنج شنبه هفته جاری خاطر نشان کرد که در این برنامه ۶۲ میلیون یورو کاهش در سرمایه گذاری در نیروی پلیس به چشم می خورد که منجر به «تنزل کیفیت شرایط کاری پلیس» خواهد شد.

اتحادیه صنفی پلیس اعلام کرد که بارها از رییس جمهوری فرانسه خواسته تا برنامه ای اضطراری برای نیروهای پلیس و امنیتی اجرا کند.