به گزارش پارس نیوز، 

تحلیگران امور سیاسی در رسانه های رژیم صهیونیستی بر این باورند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تلاش های خود برای تحکیم روابط با کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس ادامه می دهد تا بهره برداری سیاسی در انتخابات ماه مه آینده این رژیم از آن نماید.

برای اینکه از اوج بحرانی که رژیم صهیونیستی در روابط با کشورهای عربی با آن روبرو است، آگاه شویم باید به مواضع «یائیر گولان» معاون سابق رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی توجه کنیم که گفت: ما باید درباره کشورهای خلیج فارس با احتیاط عمل کنیم. بر کشورهای حوزه خلیج فارس نباید تکیه کرد زیرا آنها ارزشهای متفاوت با ما دارند.

گولان در نشست موسسه مطالعات راهبردی قدس با عنوان «حقایق جدید در شرق دریای مدیترانه» به شدت به آنچه وی مبالغه در اهمیت بهبود روابط میان اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس توصیف کرد، حمله کرد.

وی افزود: ما ممکن است که منافع مشترکی با عربستان، امارات، عمان و دیگر امیرنشین ها در خلیج فارس و خاورمیانه داشته باشیم اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که منظومه ارزشها متفاوت است. نباید بر اهمیت این روابط مبالغه شود هر چند که هر آنچه که درباره بهبود این روابط انجام می شود موضوع بسیار مهمی است.

این حرفهای ژنرال گولان در واقع کشمکش میان تصمیم گیرندگان در تل آویو را نشان می دهد به ویژه که وی قبلا هم گفته بود که سرنوشت اسرائیل در غزه، رام الله، طولکرم مشخص می شود نه بیروت یا دمشق و تهران.

ژنرال گولان اعلام کرد: بر خلاف نظریه هایی که گفته می شود ایران ضعیف شده و زمام امور در جمهوری اسلامی ایران را به سبب تحریم های آمریکا و دیگر فشارها در اختیار ندارد؛ نظام ایران بسیار با ثبات است و نشانه ای از تزلزل در آن دیده نمی شود. تنفر و کینه از اسرائیل در ایران همچنان حرف اول را می زند. نباید قدرت نظامی این کشور که همواره خواهان حذف اسرائیل از نقشه جغرافیاست، را نادیده بگیریم.