به گزارش پارس نیوز، 

ترزا می نخست وزیر انگیس روز دوشنبه اعلام کرد که رای گیری از نمایندگان مجلس درباره توافق پیشنهادی او برای برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپایی) در هفته ای که از تاریخ 14 ژانویه 2019 آغاز می شود، انجام خواهد شد.

پیش از این، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس تهدید کرده بود در صورتی که ترزا می نتواند تاریخی قطعی را برای انجام رای گیری پارلمانی درباره توافق پیشنهادی برگزیت اعلام کند، طرح استیضاح وی را تقدیم مجلس خواهد کرد.

کوربین همچنین تهدید کرده بود که چون زمان برای ترزا می رو به اتمام است، نمایندگان مجلس باید بین توافق پیشنهادی نخست وزیر و یا خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا یکی را انتخاب کنند.

پیش از این رهبران اروپایی از ترزا می خواسته بودند تا آنجا که در توان دارد برای تصویب توافق نامه فعلی برگزیت تلاش کند تا این توافق نامه بتواند در پارلمان انگلیس رای بیاورد.

 

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه تاکید کرده است که توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به هیچ عنوان مورد مذاکره مجدد قرار نخواهد گرفت.

ماکرون گفته بود: «ما نمی توانیم دوباره درباره این توافق مذاکره کنیم. حالا نوبت پارلمان انگلیس است که در مورد پذیرش یا رد این توافق تصمیم گیری کند.»