به گزارش پارس نیوز، 

«صباح خالد الحمد الصباح» روز چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتای اتریشی خود همه طرف های شرکت کننده در مذاکرات صلح سوئد را برای رسیدن به توافق نهایی دعوت کرد.

دور جدید مذاکرات گروه‌های یمنی تحت نظارت «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در حالی از پنجشنبه هفته گذشته در حوالی استکهلم سوئد برگزار شد که بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده برای اعتمادسازی، لغو محاصره، پرداخت حقوق کارمندان و ارسال کمک‌ها از محورهای اصلی مذاکرات است.

تاکنون چندین بار برای پایان دادن به جنگ یمن تحرکاتی صورت گرفته اما این تلاش ها هر بار با کارشکنی عربستان به بن بست رسید، نخستین نشست صلح دی سال 1394 در ژنو بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت. 

دومین دور مذاکرات صلح نیز پس از چندین ماه وقفه، در اردیبهشت سال 1395 در کویت به جریان افتاد که این کشور به مدت سه ماه میزبان مذاکرات صلح یمن بود اما با کارشکنی مجدد ائتلاف سعودی مذاکرات بار دیگر بی نتیجه ماند.

یمن از سه سال و نیم قبل زیر حملات همه جانبه ائتلاف متجاوز سعودی و با استفاده از سلاح های ساخت کشورهای غربی کاملا تخریب شده و در جریان این جنگ بیش از 16 هزار یمنی کشته و هزاران تن دیگر زخمی شده اند.